Kırkpınar Alanı Hala Sular Altında

admin

AW000264Kırkpınar Alanı Hala Sular Altında

 

Edirne’de dün gece debisi yükselen ve Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkiinde taşan Tunca nehri seviyesini koruyor. Taşkın nedeniyle Fatih köprüsü, Adalet kasrı ve Kırkpınar güreş sahasının giriş kısmı sular altında bulunuyor.

Dün geceden itibaren debisi artan ve 121 metreküp-saniyeye ulaşan Tunca nehrinde taşkınlar sürüyor. Taşkın nedeniyle Tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkine ulaşımı sağlayan Fatih ve Kanuni köprüleri trafiğe kapatılmıştı. Fatih köprüsünün her iyi ayakları üzerinden sular akarken, Adalet Kasrı ve Kırkpınar güreş sahasının giriş kısmı ile heykellerin bulunduğu alan hala sular altında bulunuyor. Dün gece trafiğe kapatılan köprülerdeki şeritleri koparan vatandaşlar ise tehlikeye aldırmadan suların içinden geçmeye devam ediyor.

 249 total views,  2 views today

Next Post

BİŞDER Yürütme Kurulu Margi Otel'i Ziyaret Etti.

BİŞDER Yürütme Kurulu Margi Otel’i Ziyaret Etti.   Balkan İş DÜnyası Dayanışma Derneği BİŞDER yönetim Kurulu Üyeleri Edirne İş Dünasının Önemli kuruluşlarından olan Günaydın ailesinin Şehrimize kazandırdığı Turizm messesesi MARGİ Otel’e hayırlı olsun ziyaetinde bulundu. BİŞDER’in genişletilmiş yönetim kurulu toplantısının da yapıldığı program sonunda Otel yetkilileri iş adamlarına oteli tanıttılar. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp