Kırkpınar alanı şenlendi, Kakava Ateşi yakıldı

admin

Yerel Geleneklerimizden olan her yıl 5 Mayıs’ta düzenlenen Kakava şenlikleri Sarayiçinde, Kanuni Sultan Süleyman köprüsünde Davul Zurna eşliğinde Protokolün karşılanması ile saat 18.00’de başladı.  Edirne Bandosu eşliğinde İstiklal Marşının okunması ile etkinlikler devam etti.

kakava şenlikleri (27)

Kakava ateşinin yakılması etkinliğine Edirne Valisi Hasan Duruer, T.Ü.Rektörü Prof Dr Yener Yörük, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Matas Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, EDESOB Başkanı Emin İnağ, Vali Yardımcıları Basın Enfermasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyeleri,  siyasi parti yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları ile yerli ve yabancı vatandaşlar katıldı.

kakava şenlikleri (19)

Meydandaki geleneksel Kakava ateşini protokol mensupları yaktı.  Daha sonra Edirne Belediye Bandosu bir konser verdi. 22 Nefes Dans Gurubu ile Edirne Belediyesi Davul Zurna Show gösteri sundu.  Edirne Belediyesi tarafından halka ve protokol mensuplarına pilav ikram edildi. Saat 20.30’da Sarayiçi’nde Balık Ayhan konser verdi.

kakava şenlikleri (1) kakava şenlikleri (2) kakava şenlikleri (3) kakava şenlikleri (4) kakava şenlikleri (5) kakava şenlikleri (6) kakava şenlikleri (7) kakava şenlikleri (8) kakava şenlikleri (9) kakava şenlikleri (10) kakava şenlikleri (11) kakava şenlikleri (12) kakava şenlikleri (13) kakava şenlikleri (14) kakava şenlikleri (15) kakava şenlikleri (16) kakava şenlikleri (17) kakava şenlikleri (18) kakava şenlikleri (19) kakava şenlikleri (20) kakava şenlikleri (21) kakava şenlikleri (22) kakava şenlikleri (23) kakava şenlikleri (24) kakava şenlikleri (25) kakava şenlikleri (26) kakava şenlikleri (27) kakava şenlikleri (28) kakava şenlikleri (29) kakava şenlikleri (30) kakava şenlikleri

 215 total views,  2 views today

Next Post

ODA YÖNETİMLERİNDE KADINLARIN ADI YOK

Hafta sonunda yapılan Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Genel Kuruluna katıldım. ETSO büyük salonunda yapılan toplantıya Edirne merkez ve ilçelerinden yönetim için oy vermek üzere gelmiş yaklaşık üçyüz üye bulunuyordu. Bu genel kurulla esnaflarımızın İllerde en üst yönetimi seçilmiş oluyor. Salonda bu yönetim için oy verecek kadınlarımızın olup olmadığına baktım. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp