Kırkpınar dergimiz Bulgaristan’da büyük ilgi gördü

admin

Kırkpınar dergimiz Bulgaristan’da büyük ilgi gördü (3)

 

 

 

 

 

 

Bu yıl dördüncüsü yayınlanan Kırkpınar Dergimiz, Kırkpınar etkinlikleri süresinde güreş severler ve Edirneliler arasında olduğu kadar, yurt dışında komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan’da da  büyük ilgi gördü. Bulgaristan’ın Haskova ilinde dergimizi inceleyen Türk Asıllı ve Bulgar vatandaşları Kırkpınar Dergimizi incelediklerinde çok beğendiklerini bu tür yayınların işyerlerin tanıtımında da yararlı olacağını çünkü komşu ülke vatandaşlarının birbirine daha sık seyahat ettiklerini belirttiler.

Kırkpınar dergimiz Bulgaristan’da büyük ilgi gördü (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne ile Haskova ve çevresinin ayrı ülkelerin komşu ili olmasına rağmen karşılıklı olarak komşu ülkelere gidip gelen ve bu ülke  insanlarının seyahatleri sırasında  bu ülkelerden alışveriş yapmaları nedeniyle adeta  bir ilin mahalleleri  konumuna geldi. Bu arada iki ülke kültürünün ve yayın organlarının da işyerlerinin reklamlarının yer alması nedeniyle özellikle Bulgar vatandaşların Türkiye’de yayınlanan dergi ve diğer yayın organlarına ilgisini artmasına neden olduğunu belirterek, “Edirne Ajans Gazetesince Kırkpınar haftasında yayınlanan Kırkpınar dergisinin de bunlardan biri olduğunu ve bu tür yayınları incelemeye değer bulduklarını ifade ettiler.

Kırkpınar dergimiz Bulgaristan’da büyük ilgi gördü (2)

 

 

 

 

 

 


Kırkpınar dergimiz Bulgaristan’da büyük ilgi gördü (4)

 144 total views,  2 views today

Next Post

Özcan; “tarım ihtisas organize sanayi bölgesi kuruluyor”

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan belediye çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu. Doğalgaz çalışmaları yanında Keşan ekonomisine en önemli katkı sağlayacak çalışmanın İlçe sınırları içinde kurulacak Tarım İhtisas Organize Sanayi olduğunu belirterek; “6 aydan bu yana üzerinde çalışılan Tarım İhtisas Organize Sanayi bölgesi çalışmamız var.  Bu sanayi bölgesi Paşayiğit mahallesinin kuzeydoğusundaki 1900 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp