Kırkpınar Müzesi İçin Kollar Sıvandı

admin

AW000907

 

Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Hasan Duruer’i makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Kırkpınar eski ağalarından Alper Yazoğlu, Kırkpınar Müzesi konusunda Edirne Valiliği ile ortaklaşa hareket edeceklerini söyledi.

Alper Yazoğlu, Seyfettin Selim, Mustafa İriş, Mübeccet Güzey, Beyazıt Sansı ve Özcan Başgül’den oluşan Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği’nin yeni yönetimi Edirne Valisi Hasan Duruer ile görüştü. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Alper Yazoğlu, Edirne’de bir Kırkpınar Müzesi yapılacağını ve bu konuda da dernek olarak Edirne Valiliği ile ortaklaşa hareket edeceklerini ifade etti.

AĞA SELİM: ‘DAVUL BİZDE TOKMAĞI BAŞKALARI ÇALIYOR’ SÖZÜNÜ SÖYLEYECEK BİRİ VARSA O DA BENİM

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ise Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya arasındaki tartışmanın iletişimsizlikten kaynaklandığını söyledi. Şu an ikili arasında bir problem olduğunu düşünmediğini kaydeden Selim, Hamdi Sedefçi’nin “Davul bizde tokmağı başkaları çalıyor” sözüyle ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Asıl tokmak benim elimde. Parayı ben veriyorum o zaman tokmak benim elimde. Onu söyleyecek biri varsa o da benim. Kırkpınar tarihine en çok yatırım yapan da benim. Ben iki başkanı da seviyorum. Ufak tefek şeyler olur ama bunlar Kırkpınar’a yansımıyor.”

 70 total views,  2 views today

Next Post

Bakan Şahin’den Cam Kırığı Hastası Kardeşlere Ziyaret

  TOKİ konutlarının teslim töreni için Edirne’ye gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, cam kırığı hastası olan Bayram-Nihat Tekin kardeşleri evlerinde ziyaret etti. İki kardeşin eğitimlerine devam etmediğini öğrenen Bakan Şahin, “Eğitimlerinize devam etmeniz lazım” diyerek eğitim almaları konusunda Vali Hasan Duruer’e gerekli talimatları verdi. Bakan Şahin, Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp