Kırkpınar teması Mili Piyango Biletleri’nde

admin

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 18-24 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin teması 19 Temmuz 2016 tarihinde çekilişi yapılacak Milli Piyango biletlerinde yer aldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin ulusal ve uluslararası alanda daha fazla yer bulmasını sağlamak, yağlı güreşleri sevdirmek, Edirne’yi bu vesile ile gündemde tutmak ve hafızalara yerleştirmek adına bu dev organizasyonu farklı platformlarda tanıtmaya devam ettiklerini söyledi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanlığı 655 yıldır süregelen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nİ tanıtmak için çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında Kırkpınar’a dikkat çekmek istediklerini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Piyango Genel Müdürlüğü’ne müracaat ederek Kırkpınar temasını Milli Piyango biletlerine işlediklerini söyledi.

Kırkpınar teması Mili Piyango Biletleri’nde (5)

 

 

 

 

 

18-24 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tarihi, altın kemer, kırmızı dipli mum, Edirne Belediyesi ile Kırkpınar Logoları Milli Piyango biletlerinde yer aldı. Türk’ün gücünü, asaletini, inancını ve cesaretini ortaya koyduğu; yağlı güreşlerin nirvanası olan Kırkpınar’ı tanıtmak ve Ata Sporuna dikkat çekmek istediklerini ifade eden Başkan Gürkan, “Kırkpınar’ı hakettiği noktaya taşımak adına tanıtım çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm Edirnelileri ve tüm güreşseverleri tarihinden gelen doğal yapısına dokunmadan tanıtmaya ve geliştirmeye çalıştığımız ata sporumuza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Tüm Türkiye genelinde satışa sunulan Kırkpınar temalı Milli Piyango biletlerinin çekilişi 19 Temmuz 2016 tarihinde Ankara’da yapılacak” dedi.

 

 98 total views,  2 views today

Next Post

KIRCI; “ödenek yok diye okulların elektrikleri kesilemez”

          Eğitim İş Genel Mali Sekreteri Nazım Kırcı Edirne’de  bazı okullarda elektrik faturalarının ödenmediği gerekçe gösterilerek elektriklerin kesildiği yolunda haberler üzerine yaptığı açıklamada, “Edirne’de Merkez okulları yaz tatiline girdiğinden beri elektrik kesintisi sorunu ile karşı karşıya kalmış durumdadır. Okullara gelen veli ve öğrenciler, okullarından belge alamamakta, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp