Kırkpınar’da alınacak tedbirler masaya yatırıldı

admin

Kırkpınar’da alınacak tedbirler masaya yatırıldı

 

 

 

 

 

655.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne sayılı günler kala organizasyonda alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığında yapıldı.

Vali Günay Özdemir başkanlığında yapılan toplantıya; daire müdürleri, İl Jandarma Alay Komutanı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ve diğer yetkililer katıldı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir, “ Kırkpınar güreşlerine çok az bir süre kaldı. Bugün burada acil neler yapabiliriz onu konuşacağız.  Tabi en önemlisi Kırkpınar bittikten sonra yapılacak olan toplantı. 2017 yılı hazırlıklarını şimdiden konuşmamız gerekli. İçimizdeki heyecan sönmeden hemen çalışmalara başlamalıyız” dedi.

Bu yıl Kırkpınar’da ilk defa spor hekimi görev alacak. Geçtiğimiz yıl alınan kararlar arasında bulunan ETSO, Borsa ve Trakya Birlik gibi kurumların her dalda ilk üçe giren pehlivanlara ödül vermesi kararı da bu yıl uygulanacak.

 

 86 total views,  2 views today

Next Post

Er meydanı’nın yiğitlerine özel çim

        Edirne Belediyesi tarafından 18-24 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde mücadele edecek olan pehlivanlar için çayırda köklü değişikliklere gidildi. Neredeyse her yıl taşkına maruz kalan Sarayiçi’nde zamanla zarar gören çimlerin yerini daha rahat ,bir güreşe imkân verecek çimler aldı.         Yağlı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp