Kırkpınar’da kıran kırana mücadele başladı

admin

Cuma günü Kırkpınar alanında yapılan tören sonrası güreşçiler çayıra indi ve kıran kırana mücadele başladı.

kırkpınar653açılış (128)

Kırkpınar alanında yapılan açılış töreni Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kırkpınar Marşının okunması ile başladı. Daha Sonra Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban Göndere bayrak çekti.

kırkpınar653açılış (101)

Daha sonra söz alan Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Türk güreşinin dünya şampiyonasında alınan derecelerle şahlandığını, Bu yıl Kırkpınar güreşlerinin de geçmiş yıllara oranla kaliteli geçeceğine inandığını söyledi.

kırkpınar653açılış (148)

Daha sonra söz alan Kırkpınar Ağası Süleyman Mecek tüm pehlivanlara başarı dileklerini sundu.

Törende söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bu yıl yapılan Kırkpınar’ı daha düzenli hale getirmek istediklerini, Güreşçilerimiz de sahada centilmence güreş tutarak güreş severleri mutlu edeceklerini belirterek pehlivanlara başarılar diledi.

kırkpınar653açılış (6)

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, böyle tarihi güzelliği olan bir kentte dünyanın en eski spor organizasyonun yapılmasının önemine değinerek böyle önemli bir kentte görev yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Daha sonra pehlivanlar geçit töreni yaptı.

kırkpınar653açılış (17)

Törenin tamamlanmasının ardından küçük boy güreşleri başladı.

 

 

 122 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Dergimiz büyük ilgi gördü

Bu yıl 653. Kutlanan Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri Haftası nedeniyle Edirne Ajans Gazetemiz tarafından basılarak okuyucularımıza ücretsiz olarak dağıtılan Kırkpınar Dergi’si okuyucuların beğenisini kazandı. Kırkpınar etkinlikleri hakkında birikimi olan ve bu Dünyanın en eski spor organizasyonu olan Kırkpınar hakkında bilim insanlarının yazılarının da yer aldığı ve Kırkpınar’ın tüm […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp