KIRKPINAR’DA MİNİKLER ER MEYDANINDA

admin

AW000461


652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda sabah saatlerinde başladı.
UNESCO Dünya Kültür Mirasına girerek, daha da önem kazanan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne’de başladı. 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin birinci gününde minik 1, minik 2 ve teşvik 1, teşvik 2 boylarında pehlivanlar er meydanına çıktı. Gün boyu sürecek olan güreşler ikinci ve üçüncü günü devam edecek. Tarihi Kırkpınar’da güreşlerin başlamasıyla güreşi yakından takip eden vatandaşlar tribünlerde yerini aldılar. Cazgırların manileriyle başlayan güreşlerde, bu yıl da ilginin büyük olması beklendiği kaydedildi.
Olimpiyatlardan sonra Dünya’nın en eski spor organizasyonlarından olan Kırkpınar Yağlı güreşlerinde tüm boylarda güreşler sabahın erken saatlerinden başlayarak, 3 gün boyunca devam edecek.
Kırkpınar’da, Minik-1, Minik-2, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Orta, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük, Büyük Orta, Başaltı ve Baş boylarına pehlivanlar er meydanında birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacaklar.

 

 56 total views,  2 views today

Next Post

KIRKPINAR AĞASI SELİM'İ BAŞKAN SEDEFÇİ KARŞILADI

Edirne Belediyesi önünde davul ve zurna eşliğinde hareket eden kortejde, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi öncülüğünde milletvekilleri, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, eski Kırkpınar ağaları, Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz yer aldı. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’i   karşılamak üzere Talatpaşa asfaltına Orduevi yanına  kadar yürüdü. Talatpaşa asfaltından şehir merkezine doğru yananda eski Kırkpınar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp