Kırkpınar’ın En favori Ağa Adayı Abdullah DEMİRKIRAN

admin

Bu yıl 16-22 Haziran Tarihleri arasında 653.sü düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşleri; hem kıran kırana mücadele eden güreşçiler hem de Güreş ağası ile güreş severlere özel bir yıl yaşatacak…

abdullah-demirkıran-1

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından güreşleri seyretmek için ilimize gelecek olan binlerce güreş severin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek için var gücüyle çalışan Edirne’nin yeni Belediye Başkanı Recep Gürkan ve ekibi “YENİLİKLERLE DOLU ÖZEL BİR GÜREŞ YILININ yaşanacağının sinyalini vermeye başladı.

abdullah-demirkıran-2

Bu yıl 653.sü yapılacak olan Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerini izlemeye gelecek olan güreş severlerin çok merak ettiği, “Kırkpınar Başpehlivanı ve Güreş ağasının kim olacağı” konusu oldu.

Geçen yıl düzenlenen Kırkpınar yağlı güreşleri Güreş Ağası ihalesinde Süleyman Mecek’in verdiği 807 bin TL’lik rakamı artıran olmayınca 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yeni ağası olmuştu.

abdullah-demirkıran-3

654. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Favorisi Abdullah DEMİRKIRAN

Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerinin final gününde yapılan Ağalık ihalesine Katılacağını ve Kırkpınar Ağası olmak için ne gerekiyorsa yapacağını ifade eden Başarılı işadamı Abdullah Demirkıran; Edirne Ajans Gazetesi Haber Koordinatörü Fikri AK, Edirne Ajans Medya Grubu sahipleri Necmi ENGİN ve HAKAN AKKAN’ı Silivri’de ki DEMİRKIRAN Şirketler Grubunda ağırlayarak şu açıklamaları yaptı; “Bu yıl Lalapaşa Yağlı Güreşleri Ağasıyım. Bundan çok memnunum. Lalapaşa ya bir nebze katkım oluyorsa ne mutlu bana. Lalapaşa Güreşlerinin çok güzel olacağını düşünüyorum.Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah ile birlikte iyi bir organizasyon yapacağımıza inanıyorum. Yine bu yıl 16-22 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Kırkpınar yağlı güreşlerine gelip ağalık ihalesine katılacağım ve Allahın izni ile 654. Tarihi Kırkpınar’ın GÜREŞ AĞASI olmak istiyorum. İnşallah Ağa olduktan sonra, Ata sporumuzu başta Sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile, Sayın Bakanımız ile, Edirneli hemşerilerimizle el ele verip daha iyi tanıtmak için var gücümüzle çalışacağız.” Dedi.

abdullah-demirkıran-kpk

Gönlünde654. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Ağası olmanın yattığını belirten Silivri de Demirkıran Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah DEMİRKIRAN, medyatik yönü ile tanınan önemli  isimlerin başında geliyor..

 

 800 total views,  2 views today

Next Post

Saraçlarda Sanat Vardı.

Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteği ile gençler ‘Sokakta Sanat Var’ diyerek, sanatlarını saraçlarda özgürce gerçekleştirdiler. Edirne Belediyesi’nin desteği ile, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği ‘Sokakta Sanat Var’ etkinliği 24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Saraçlar Caddesi’nde .sanatseverlerin karşısına çıktı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sanata-sanatçıya ve gençlere daima […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp