Kırsal Kalkınma Destekleri Borsada Anlatıldı

admin

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında yürütülen Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi programı bilgilendirme toplantısı Borsamızda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz YORULMAZ, Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay AYTİN, Edirne İl Genel Meclisi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Erdal AKGÜN, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai CANIM ve Meclis Üyeleri ile Borsa Üyeleri, Muhtarlar ve Üreticiler katıldı.

ticaret borsası - kırsal kalkınma- edirne

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay ÖZTÜRK katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; “Bölgemizde yapılabilecek ve desteklemeye konu yatırımlar hakkında üyelerimizi ve üreticilerimizi bilgilendirmek, akıllardaki soruları en yetkili ağızdan cevaplayabilmek adına bu toplantıyı yapmanın uygun olacağını düşündük. Destekleme programı kapsamında geçmiş yıllarda çok sayıda yatırımcımız desteklerden faydalanmıştı. Ancak sayısı ne olursa olsun, biz yine de az buluyoruz. Temennimiz bu destek programından faydalananların sayısının artmasıdır. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programının ilimizin kalkınması için çok önemli olduğu kanaatindeyim. Toplantıya yoğun ilgi ve katılımın olması, üye ve üreticilerimizin de konuya ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir.” dedi.

ticaret borsası - kırsal kalkınma- edirne (1)-özay öztürk

Edirne Gıda ve Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Eyüp FARSAK, Uzman Güven GÜLER, Uzman Ramazan SEL tarafından, 2014 Yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi (8. Etap) Programı kapsamında desteklenecek konular hakkında ayrıntılı bilgi verilmesini müteakip, katılımcılar tarafından yöneltilen sorular cevaplandı.

ticaret borsası - kırsal kalkınma- edirne (2)

Destekleme programı; doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amaçlarıyla uygulanıyor.ticaret borsası - kırsal kalkınma- edirnekpk

 

 

 

 46 total views,  2 views today

Next Post

AK PARTİ Adayı Günşen Seçim Çalışmalarına Tüm Hızıyla Devam ediyor

AK Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen parti yöneticileri ile birlikte Edirne turlarını sürdürüyor. Günşen Küçük Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti. Günşen, sanayi esnafları ve Dernek Başkanı Erol Çakırlar yöneticiler ile görüştü ve sorunlarını dinledi.Edirne’ye daha iyi hizmet vermek için yola çıktıklarını belirten Günşen; “Azimli ve kararlı ekibimizle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp