Kitap Fuarında Gürkan’a anlamlı Teşekkür

admin

 

06-15 Ekim tarihleri arasında Edirne Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Edirne 5. Kitap Fuarı 9. gününde birbirinden değerli yazarlara ev sahipliği yaptı. Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda gerçekleştirilen Edirne 5. Kitap Fuarı’na ilgi yoğun oldu.  Edirne 5. Kitap Fuarı’na gelen Emekli tümgeneral, yazar ve siyasetçi Osman Pamukoğlu,  Ahmet Yavuz, Mehmet Ali Çelebi, Ali Türkşen gün boyu kitaplarını imzaladı.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşi Esra Çevik Gürkan ile birlikte fuara katıldı. 

Kitap fuarına katılan yazarlar ile tek tek ilgilenip katılımlarından dolayı Edirneliler adına teşekkür eden Gürkan, “Bir milleti millet yapan, bir ülkeyi ülke yapan, bir devleti devlet yapan kültürü, sanatı hayatınızdan çıkarırsanız, onda geriye doğru giderseniz, onu maalesef bir daha yerine koyma şansınız olmaz. Kültürde ve sanatta kaybettiğiniz her yıl sizin toplumsal yaşamınızda, çarpan etkisi yaparak, her bir yıla onlarca yıl kaybederek size geri döner. Kaybedilen her kültür değeri, basmadığımız her kitap, yasakladığımız, yaktığımız her yayın, gazete, kültürel faaliyet aslında farkında olmadan bu ülkeye açtığımız bir cezaevidir. O cezaevinin içine koyduğumuz insanlardır. Cezaevi sadece dört duvar, dikenli teller değildir. Bazen kültürden sanattan yoksun bırakarak, aynen kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi o milletin sanat damarlarını da kopartırsınız.” Dedi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’a böyle bir organizasyona önderlik ettiği için teşekkür eden Yazarlar, Gürkan ve eşine imzalı kitaplarını hediye edip, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Fuara katılan küçük büyük demeden herkesle yakından ilgilenen Gürkan minik bir kitapseverlerle beraber kitap okudu. Kitap severlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Gürkan ve eşi bu mutlu günü hatıra fotoğrafı çektirerek ölümsüzleştirdi.

Ş. Güldal Mumcu da “Edirne 5. Kitap Fuarı Edirne’ye gerçekten büyük bir kültür hizmeti vermekte bunu gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı tebrik ediyorum. Edirne, hem üniversite hem de kültür kenti. Kitabı sevdiren bu fuarın devam etmesini diliyorum. Kitaba giderek uzaklaşıyoruz. Böyle fuarlarla o uzaklaşmayı yakınlaştırdığı için tekrar teşekkür ediyorum. İnternet üzerinden de okunuyor ama kitabın sıcaklığında ayrı değeri var” dedi.

 319 total views,  2 views today

Next Post

Ampute Milli Takımı'na Deva-i misk, Bademezmesi ve Ciğer

Avrupa şampiyonu olarak ülkemizi büyük bir sevince boğan  Ampute Milli Takımına Edirne’den özel tatlı ve ciğer  gönderildi.  Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan Arslanzade firması sahibi Arif Meriç ve Ciğerci Bahri bey  Ampute milli takımına 41 çeşit baharattan oluşan DEVA-İ MİSK tatlısı ile meşhur tava ciğeri hazırladı. İngiltere’yi 2-1 yenerek Avrupa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp