Kitap fuarı’nın onur konuğu İlker Başbuğ

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Edirne Kitap Fuarı, 9 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan açılış programıyla başlıyor. Kitap Fuarı’nın onur konuğu ise Genel Kurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ olacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın göreve gelmesiyle birlikte başlatılan ve bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan kitap fuarı birbirinden değerli yazarları ağırlayacak. Edirne halkının heyecanla beklediği ve Ekmekçizade Ahmet Paşa Kevransarayı’nda kapılarını açacak olan Edirne 3. Kitap Fuarı 9 Ekim 2015 Cuma günü saat:14.00’da açılış programıyla başlayacak. Açılışa, kitap fuarının onur konuğu olan Genel Kurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ da katılarak, bir söyleşi gerçekleştirecek.

afiş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne 3. Kitap Fuarı’nın açılışının ardından İlker Başbuğ, okuyucularıyla bir araya gelerek, birbirinden değerli kitaplarını imzalayacak.

Törende ayrıca ‘Aziz Nesin 1915-2015 Fotoğraflarla 100 yıllık Özyaşam Öyküsü Sergisi’nin açılışı gerçekleştirilecek. Serginin açılışının ardından Edirne 3. Kitap Fuarı anısına bastırılan ‘Aziz Nesin’in Edirne Yazıları’ adlı kitap açılışta okuyuculara ücretsiz dağıtılacak. Edirne Belediyesi tarafından hazırlanan bu kitabı ise Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan imzalayacak.

Terör Örgütlerinin Sonu, 20. Yüzyılın En Büyük Lideri: Atatürk , Suçlamalara Karşı Gerçekler, Nasıl Bir Türkiye , Ermeni Suçlamaları ve Gerçekler adlı kitapların yazarı olan İlker Başbuğ’un kitap imza töreni 9 Ekim Cuma günü 16.00 ile 20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

HER ŞEY OKUYAN BİR EDİRNE İÇİN

Avrupa’ya açılan sınır kapısı olan ve birçok medeniyeti içinde barındıran Edirne’nin, kültürlü, onurlu, modern bir halka sahip olduğunu ifade eden Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak, halkımızın refahı, mutluluğu için mücadele ediyoruz. Gençlerimizi geleceğe daha sağlam adımlarla hazırlamak, onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, zaten ileri düzeyde olan eğitim seviyesini daha da üst seviyelere taşımak için birçok projeye imza atıyoruz. James Hawel’in dediği gibi, ‘Dünyayı yöneten, kalem, mürekkep ve kâğıttır’. Bizde bir gün Edirne’yi, Türkiye’yi ve belki de dünyayı yönetebilecek, gençlerin temelini bugünden atmak istiyoruz” dedi.

 

9 Ekim Cuma Günü, imza töreni gerçekleştirecek olan diğer yazarlar ise şu isimlerden oluşacak:

 

Yazar                                           Yayınevi                                Etkinlik Saati

Ahmet Aziz Nesin                Düşün-Nesin Yayıncılık                     16.00-20.00

Dr. Ali Güntekin                  Bizim Kitaplar                                      16.00-20.00

Nilgün Ilgaz                          Çınar Yayınları                                   16.00-20.00

Aydın Ilgaz                             Çınar Yayınları                                   16.00-20.00

Mehmet Ağırgan                   Edirneli Yazarlar                               16.00-18.00

Özlem Ağırgan                      Edirneli Yazarlar                                16.00-18.00

Savaş Ünlü                             Mor Işık Yayınevi                               16.00-20.00

Aytül Hançerler                    Bizim Kitaplar                                     16.00-18.00

Ramis Çınar                          Parafiks Yayınevi                               16.00-18.00

Güngör Mazlum                   Edirneli Yazarlar                              16.00-18.00

Uğur Alkan                           Parafiks Yayınevi                               16.00-18.00

Ayhan Tunca                        Edirneli Yazarlar                                16.00-20.00

 232 total views,  2 views today

Next Post

Meriç halkı; çiftçileri mağdur eden bu hükümet gitmeli”

            Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Örgütü Önce Türkiye Önce İnsan Önce Birlik için Meriç İlçesinde seçim çalışması   gerçekleştirdi. İl Başkanı Oktay Bozkurt,Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ,Erdin Bircan Milletvekili adayı Gürkan Güneser Meriç İlçe Başkanlığının yaptığı organizasyonla Meriç İlçesinde ziyaretlerde bulunarak seçim çalışması yaptı. 1 Kasımda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp