Kitap Ve Oyuncak Kumbarası Bir Ayda Üçüncü Kez Boşaltıldı

admin

Edirne Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılmak üzere 1 ay önce Saraçlar Caddesi PTT yanına konulan Kitap ve Oyuncak  Evi  üçüncü kez boşaltıldı. Toplamda 30 poşet olan kitap ve oyuncaklar ayrıştırıldıktan sonra ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak.
Edirne Belediyesi’nin sosyal ve kültürel faaliyetlerinden biri olan Kitap ve Oyuncak Evi projesi halktan büyük ilgi topluyor.

Yaklaşık 1 ay önce başlatılan proje kapsamında Saraçlar Caddesi’ne konulan ev şeklindeki kumbaraya yapılan yardıma halk büyük ilgi gösterdi.
Bu konuda  açıklama yapan  Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, yardımlaşma faaliyeti olarak hayata geçirilen projeye Edirne halkının büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Belediye Başkanı’nın çocuk, yaşlalar  ve engelliler için  büyük destek sağladığını belirten Tanrıkulu” Toplanan kitap ve oyuncakların ihtiyaç sahibi çocuklara aktarılacak.Biz Edirne Belediyesi olarak, bu ve benzeri yardımları çok da öne çıkarmadan yapıyoruz. Çünkü bir elin verdiğini diğer el bilmemeli ilkesinden hareket ediyoruz. İnsanlarımızı bir yardım yapıldığı zaman mahcup olmamalı.Yardımlar reklam malzemesi yapılmamalı, Biz halkımızın projeyi bu kadar sahipleneceğini tahmin etmiyorduk. 10 günde bir  kitap ve oyuncakları boşaltıyoruz. Projemiz, paylaşma ve yardımlaşma geleneğinin sürdürülmesi adına da sevindirici” dedi.

Engelli Çocuklara Yönelik Kitap Ve Oyuncak Evi
Edirne’deki bazı okullardan da kendilerine kumbara talebi geldiğini ifade eden Tanrıkulu,  Ayşekadın semtine de bir Kitap ve Oyuncak Evi koyacaklarını  bunun  da engelli çocuklara yönelik olacağını ifade etti.
Tanrıkulu’nun konuşmasının ardından belediye görevlileri, kumbaradaki kitap ve oyuncakları poşetlere koyduktan sonra araçlara yükleyip ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılması için belediyeye götürüldü. Bu sırada kitap kumbarasına çok sayıda ansiklopedi atıldığı gözlendi.  Yetkililer kumbaraya daha ziyade  çocukların okuyabileceği türden kitaplar atılması gerektiğine dikkat çekti.AW000458

 222 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’ye Yeni ‘Emniyet Sarayı’

Edirne İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, yeni emniyet müdürlüğü binasının temelinin Mayıs ya da Haziran ayında atılacağını açıkladı. Yeni binanın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Trakya Bölge Müdürlüğü binasının karşısındaki alana yapılacağını ifade eden Ceylan, “Trafik ve Çevik Kuvvet dışında tüm birimlerimizi bu binada toplayacağız” dedi. Ceylan, Edirne’ye ilk atandığında en […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp