Kitapların büyülü dünyasında kayboldular

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla buluşturmak için düzenlenen ve 18 Ekim Pazar günü son bulacak olan Edirne 3. Kitap Fuarı’na, okuyucular ve öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Kendilerine farklı dünyalar sunan kitapları özenle inceleyen öğrenciler, yazarla da sohbet ediyor.

Kitapların büyülü dünyasında kayboldular (1)

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim camiasından  gelen ve eğitime verdiği önemle bilinen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın hassasiyetiyle düzenlenen Edirne 3. Kitap Fuarı her geçen gün artan ilgiyle devam ediyor.  9 Ekim 2015 Cuma günü okuyucularına kapılarını açan Edirne 3. Kitap Fuarı, açıldığı günden beri yüzlerce kitapseveri ağırladı.

Kitapların büyülü dünyasında kayboldular (3)

 

 

 

 

 

 

 

Kitap fuarı özellikle  Edirne merkez ve ilçelerde eğitim-öğretim gören öğrencilerin ilgi odağı oldu. Fuarın 3. Günüde İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Karpuzlu, Aliço, Paşaköy, Esetçe, Kocahıdır, Koyuntepe, Kurtdere köy okullarından gelen öğrenciler kitap fuarında bir araya geldi.

Öte yandan Edirne merkezde Atatürk Ortaokulu, Beykent Koleji, Badem Çocukevi, İlhami Ertem Lisesi öğrencileri kitap fuarını büyük bir ilgiyle gezdi.

Kitapların büyülü dünyasında kayboldular (5)

 

 

 

 

 

 

 

Kendilerine farklı dünyalar sunan kitapları özenle inceleyen öğrenciler, sevdikleri yazarlarla sohbet etme imkânı da buluyor.

Fuarda stant açan yayınevlerini tek tek gezen öğrenciler, “Kitaplarla buluşmamızı sağlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Kitapların büyülü dünyasında kayboldular (2)

 

 

 

 

 

 

 

YAZARLAR MUTLU AYRILIYOR

Öte yandan Edirne 3. Kitap Fuarı’na katılan ve okuyucularıyla bir araya gelen yazarlar, Edirnelilerin gösterdiği ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, şunları söylediler:

“Birçok kitap fuarında yer aldık ancak Edirne’de düzenlenen kitap fuarının tadı çok başka. Edirneliler, fuara gelip yazarlarla ve kitaplarla yakından ilgileniyorlar. Edirne Belediyesi’ne böyle bir organizasyona imza attıkları için çok teşekkür ediyoruz. Geleneksel hale getirilen bu kitap fuarının çok uzun yıllar sürmesini diliyoruz. İnşallah bir gün Türkiye’nin en ünlü kitap fuarından biri haline gelir”

Kitapların büyülü dünyasında kayboldular (4)

 122 total views,  2 views today

Next Post

Eski Kırkpınar Ağası Murat Şener’in kızı Nebiye Şener yaşamını yitirdi

            Edirne eşrafından eski Kırkpınar Ağası Merhum Murat Şener ve Merhume Hatice Şener’in kızı, Süheyla Sengelli’nin    kız kardeşi, Güler ve Avukat Şeref Koçyiğit, Murat ve Suna Sengelli, Nedime ve Şemsettin Şahin’in teyzeleri, Nilgün ve    Orhan Şahin, Nilay ve Necmi Engin,  Alptuğ, Adnan Sengelli, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp