KİTLE ÖRGÜTLERİ DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNE TEPKİLİ

admin

Saraçlar caddesinde bir araya gelen Türkiye Kamu Sen, Atatürkçü Düşünce Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Türk Ocakları Edirne Şubesi, Ülkü Ocakları Edirne Şubesi üyeleri hükümetin açıkladığı Demokratikleşme paketine tepki gösterdi. Toplantıda bildiriyi okuyan Türkiye Kamu Sen Başkanı Halim Kanpolat, demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geçirmek isteyen şüpheli bir Demokrasi paketi ile karşı karşıyayız. Bugün bir kez daha tarihe not düşüyoruz. Yıllardır yürütülen kampanyalar bizleri bir araya getiren tarihi ve kutsal değerlerimizin içi boşaltılmak değerlerimiz yok edilmek milli ve manevi değerlerimiz yozlaştırılmak istenmekte.

DSC_2429

Milletimizin ve devletimizin geleceği konusunda kirli bir oyun oynanmak istenmektedir.Bu oyunun son sahnesi ise Demokratikleşme Paketi adı altında Türk Milletine dayatılan “ Baldıran zehri olmuştur. Bu paketle 30 yıl süresince Ülkeyi bir kan gölüne çeviren eli kanlı bebek katillerinin ana dilde eğitim talebi özel okullarda dayatılmakta, bölücülerin çok dille toplum hayalleri hükümet eli ile gerçekleştirilmektedir.

Bununla ana dilde eğitim terör örgütünün kazanımına geçirilmektedir. Milletimizin arasındaki iletişim koparılmak istenmektedir.

DSC_2405

ÇOK BAŞLI TÜRKİYE HEDEFLENİYOR

Alfabemizde olmayan harflerin kullanılmaya başlamasının ve isteyen herkesin her dilde eğitim yapabilmesinin ardından gidilen yol çok dilli çok milletli çok başlı bölünmüş bir Türkiye ye çıkmaktadır.

Bu yol dilde ayrışma, işte ayrışma, fikirde ayrışma ve nihayetinde hedefte ayrışma yoludur.

Bu paketle bölücü klavyelere özgürlük birleştirici dillere pranga vurulmaktadır.

“Türküm” le başlayan, doğruyum la devam eden bir andın kaldırılması ancak Türk olmayan ve doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır.
DSC_2410

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde çocuklarımızın “Türküm” demesi “doğruyum” demesi ,”çalışkanım” demesi kimleri, neden rahatsız etmektedir? Diyerek konuşmasını sonlandıran Kanpolat’ın ardından konuşan Edirne Ülkü Ocakları Edirne Şube Başkanı Tahsin Aktaş ; “Başbakan Erdoğan’ın “Demokratikleşme Paketi ” adı altında açıkladığı maddelerden biriside “Andımızın” kaldırılması olmuştur.

DSC_2426

Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikar ona bu adım ,milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hâkimiyet tapusu, AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türk yurdunda “Türk’üm” demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır. “Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden” Türk milliyetçileri, bu güne kadar olduğu gibi bundan böylede andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir. Dedi. Daha sonra okunan andımız ve atılan sloganlarla toplantı sona erdi.

DSC_2428

 

 99 total views,  2 views today

Next Post

Tugay Komutanı Arı’dan, İl Milli Eğitimi Müdürü Özcan’a Ziyaret

54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sayın Hidayet ARI, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin ÖZCAN’ı makamında ziyaret etti. Tuğgeneral ARI, Hüseyin ÖZCAN’ı ziyareti sırasında milli eğitiminin çalışmaları ve eğitimin sorunları konusunda Milli Eğitim Müdürü Özcan’dan bilgi aldı ve Edirne’de eğitimin üst düzeyde olmasından mutluluk duyduğunu belirterek Yeni eğitim ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp