Kitle örgütlerinden darbeye tepki yağdı

admin

Kitle örgütlerinden darbeye tepki yağdı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Saraçlar Caddesi Atatürk Anıtı önünde yapılan demokrasi mitinginde konuşan Edirne Barosu Başkanı Özgür Yıldırım, yüce devletin ve şanlı ordunun içine sızmış bir gurup hain terörist milli egemenlik ve demokrasiyi hedef alan darbe girişiminde bulunduğunu belirterek; “bu girişi milletin birliği ile aşılmış millet bu alçak oyunu bozmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi, milletin geleceğini yine milletimizin azim ve kararı kurtarmıştır. Türk Milletin dünyanın en şanlı ve şerefli milleti olduğunu tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır. Böyle bir milletin evladı olmak en büyük şereftir.15 Temmuz gecesi bu hayasızca akına dur demek için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha Allah’tan rahmet gazilerimize ise acil şifalar diliyorum.

Bugün burada olduğu gibi Milli birlik ve beraberlik için tek yumruk olduğumuz sürece bayrağımız inmeyecek ezan dinmeyecektir. Gün kırgınlıkları, küskünlükleri siyasi görüş farklılıklarını bir kenara bırakıp milli birlik ve beraberliğimizi en üstün seviyede tutmamız gereken gündür. Mevzubahis Vatansa gerisi teferruattır.

Bu terörist yapı devlet kurumlarını sızmıştı. Artık temizlenmeye başladı ehliyet ve liyakat sahibi vatanına ve milletine bağlı kadrolar göreve geliyor. Bu terörist yapı yargının içine de sızmıştı. Birçok masum insanımızı mağdur etmişti. Artık hak ettikleri yerdeler, sanık sandalyesindeler. Biz en zor koşullarda yedi düvele karşı duran atalarımızın torunlarıyız. Allahın izniyle devlet ve millet olarak el ele verecek ,ülke üzerindeki tüm terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız” dedi.

Kitle örgütlerinden darbeye tepki yağdı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZIPKINKURT; “DARBE GİRİŞİMİ EKONOMİYE ZARAR VERMEDİ”

ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt Demokrasi Mitingi toplantısında yaptığı konuşmasında, derin bir devlet geleneğini sahip olan Türk Milleti onun gözbebeği olan demokrasinin 15 Temmuz gecesi tarihte emsali bulunmayan bir ihanetle karşılaştığını belirterek; “Bu girişimde bulunanları iğrenç emelleri uğruna Türk Halkına kurşun sıkanları burada bir kez daha lanetliyorum. Bu kalkışma sırasında ülkesine sahip çıkan kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, demokrasimizin bekçileri siz değerli halkımıza da şükranlarımı sunuyorum.

BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜNDEYİZ  

Bugün vakit birlik ve beraberlik vaktidir. Birlikten dirlik doğar. Bu günlerde birbirimize iyice kenetlendik. Türk milletinin güneşi yeniden doğmaktadır. Bu hain saldırı bizi yeni bir uyanışa ve direnişe götürmüştür. Bizler iş camiası olarak bu saldırının her aşamasında dik duruşumuzu tüm kesimlere duyurduk. Darbe hangi nedenle olursa olsun kabul edilemez. Bizler gücünü sandıktan almayan bir idare istemiyoruz. Kanımızı akıtan bir girişim istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek görmüyoruz. Darbeler her zaman binlerce insanın yaşamına mal olduğu gibi  ekonomiye yansıyan zararı ile dar gelirliyi vurmuştur. Bu kalkışma çok şükür ekonomimizi engelleyemedi. Üstelik toplumda pozitif etki yaptı.  İş camiamızın azmini arttırdı. Şimdi vatan ve memleket sevdamızla daha çok çalışacağız.” Dedi.

 

 48 total views,  2 views today

Next Post

Bu yılın tarımsal destekleme fiyatları açıklandı

            Bu yı uygulanacak Tarımsal Desteklemeleri kapsayan karar Resmi Gazetede  yayımlandı. 2016 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin kararın yürürlüğe girmesi Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanlığı’nın 21-04-2016  tarihli ve 5040  sayılı  yazısı üzerine 5488 sayılı  Tarım Yasasının 19. Maddesine göre  Bakanlar Kurulu kararınca 25-04-2016  tarihinde kararlaştırılmıştı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp