KIYI, “mahallemizin imar sorunu çözümlenmeli”

admin

KIYI, “mahallemizin imar sorunu çözümlenmeli” (3)

 

 

 

 

 

 

Edirne Merkez Talatpaşa Mahallesi Muhtarı Hasan Kıyı mahalle sorunlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Mahallemizin en önemli sorunlarının başında mahallemizin imar durumudur. Şu anda mahallemizdeki evlerimiz bu belirsizlik nedeniyle çökme durumuna geldi. Mahallemizde inşaat yapılamıyor kat sorunu çözümlenmiş değil. Bu durum nedeniyle müteahhitler mahallemize ilgi göstermiyor. Bu durumda evler çökme ile karşı karşıya kalıyor. Mahallemiz eski yerleşim alanı olmasına karşın imar durumundaki belirsizlik nedeniyle çirkin görüntüler oluşuyor.

KIYI, “mahallemizin imar sorunu çözümlenmeli” (1)

 

 

 

 

 

 

 

ŞEHİR MERKEZİNE EN YAKIN MAHALLE

Mahallemiz şehir merkezine en yakın mahalle fakat bu imkândan yararlanamıyoruz. Bu konuda mahalle olarak mağdur durumdayız. İmar durumundaki sıkıntı bizleri zor durumda bırakıyor. Mahallemizin ara yolları da bozuldu. Bu yıl belediyemiz yolların yapılması konusunda geç kalmış gibi görülüyor.

KIYI, “mahallemizin imar sorunu çözümlenmeli” (5)

 

 

 

 

 

 

 

KIYIK SEMTİNİN SULARI MAHALLEMİZE GELİYOR

Yağmur yağdığında Kıyık semtinin bütün yağmur suları bizim mahallemizde birikiyor.  Belediye logarlarımızın periyodik bakımlarını yapıyor. Alt yapıda kanal ve su sorunumuz yok. Mahallemizde bir tek imar durumundan sorunumuza çözüm bulunamıyor. Mahallemizdeki iki camimiz Hasan Sezai Dergahı ve Süleymaniye Camimizin onarımları devam ediyor. Bitmek üzere. Mahallemizdeki Kazasker Salih Camimiz ibadete açıldı, imamı mevcut. Mahallemizde çocuk parkına ihtiyacımız bulunmaktadır.  Mevcut parkların da bakıma ihtiyacı var. Seçmen kütükleri Eylül ayının onunda askıdan indi. Seçimle ilgili bir sorunu olan vatandaşlarımıza gereken yardımı sağlıyoruz.”Dedi.

KIYI, “mahallemizin imar sorunu çözümlenmeli” (4)

 11 total views,  2 views today

Next Post

İş yaşamında kadınlarımızın etkinliği

            Ülkemizde yapılan istatistiklere göre, Türkiye’de istihdam edilen kadınların büyük bir çoğunluğu kayıt dışı ekonomide,  zor ve  hiçbir güvencesi bulunmayan  koşullarda  çalıştığı   herkesçe biliniyor.   Kadınlarımız için reva görülen bu durum iş yaşamında kadın ve erkeğin arasında  büyük bir eşitsizlik  adeta uçurumun  olduğunu ortaya çıkarıyor. Türkiye’de erkek sayısına eşit düzeyde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp