Kızıl Elma Sanat Ödülü Orhan Gencebay’a Gürkan tarafından verildi.

admin

Sanatçı Orhan Gencebay’a ödülünü Belediye Başkanı Recep Gürkan verdi.
3.dünya türk formu (71)

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (TASAM) ‘3.Dünya Türk Forumu’ çerçevesinde ilk kez verilen ‘Kızıl Elma Ödülleri’ Edirne Tarihi Ekmekçizade Ahmetpaşa Kervansarayı’nda düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

3.dünya türk formu (72)

Kızıl Elma ödüllleri töreninde sanat ödülü Orhan Gencebay’a verilirken, Kızıl Elma “Strateji” ödülüne Edirne Valisi Hasan Duruer layık görüldü. Törende Nogay Türkleri Edirne Valisi Hasan Duruer’e bayrak verirken Kazakistanlılar ise Kaftan hediye etti.

3.dünya türk formu (42)

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) Başkanı Süleyman Şensoy, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen ödül töreninde, Kızıl Elma ödüllerinin bu yıl ilk kez verildiğini belirtti.

Kızıl Elma Sanat Ödülü Orhan Gencebay’a verildi.

3.dünya türk formu (73)

Ödül törenine Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Orhan Gencebay birlikte geldi. Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni orkestrasının konseri ayakta alkışladı. Konserin ardından sunuculuğunu gazeteci, televizyoncu Aynur Ayaz’ın yaptığı Kızıl Elma Ödüllerine geçildi.

3.dünya türk formu (59)

Gencebay ödül töreninde yaptığı konuşmada “Benim Kızıl Elmam şu diyerek, yaratanın yaratmış olduğu dünyada, tek bir lisan konuşulsa, sınırlar olmasa. Ama gönül rızasıyla” şeklinde konuştu. Ayrıca Gencebay, amatör bir Türk tarihçisi olduğunu ifade ederek, üzerinde çalıştığı bir müzik parçasının ismini Oğuzhan ya da Metehan koymak istediğini sözlerine ekledi.

Sanatçı Orhan Gencebay’a ödülünü Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan verdi.

 151 total views,  2 views today

Next Post

Efsane Geri dönüyor… "Altunhan, Kırkpınar ağalığına bende varım"

2004 yılında Edirne Kırkpınar ağalığını kazanarak Edirneli vatandaşları mutlu eden başarılı işadamı, Altunhan Şirketler gurubu sahibi Mustafa Altunhan’ın, bu yıl 16-22 Haziran 2014 tarihleri arasında  yapılacak olan Kırkpınar Yağlı güreşlerinde  654. Kırkpınar ağalığı için adaylık yarışına gireceği belirtiliyor. Kendisinin ağa olduğu 2004 yılında Kırkpınar’ın yurt dışına da  tanıtılmasını sağlayan ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp