KIZILAY EDİRNE ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

admin

    KIZILAY EDİRNE ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

Kızılay aşevinde yapılan 2013 yılı olağan  Genel Kuruluna  106 aktif üyeden 28 üye katıldı.

  Genel Kurulda  Divan Başkanlığına  Bülent Adriyatik getirildi. İkinci Başkanlığa  Arzu  Çağatay,Katipliklere ise Bayram Kılınç,ve Şenol Yıldırım seçildi.   Başkanlık için Metin Kıray  tek aday olduğu   Genel kurul’da  yaptığı konuşmada  bugüne kadar yapılan etkinlikleri değerlendirdi.  Kıray konuşmasında”2010 yılında 1300 kişiye kuru gıda ramazanda da  ayrıca 180 muhtaç vatandaşa kuru gıda yardımı sağlandı. 2010 yılında nakit olarak 1000 TL yardım sağlandı.Şube girişinde 1000 vatandaşa eşya yardımı yapıldı. Bu arada yemek dağıtımını kolaylaştırmak amacıyla kamyon yerine   donanımlı yemek dağıtım aracı aldık. Kipa firması ile  yapılan alışverişlerde 139 paket   kuru gıda ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldı. 2011 yılında 500 kişiye  sıcak aş dağıtımı 250 aileye de restoran kısmında  yemek verildi. 2012 yılında 189 aileye  9870 TL kuru gıda yardımı sağlandı. Geçtiğimiz yıl 140 adak kesimi yapıldı. Kurbanda 82  kurban 687 Kilo  et bağışı teslim alındı.

 Bu arada bir hayırsever vatandaşımızın bağışladığı 20 ton  pirincin  16 bin tonu  Lalapaşa ilçemiz ve Çevresine  Kakava Derneği ile ihtiyaç  sahiplerine verildi. Edirne Merkez Camisi  İmamına 2 Tekerlekli sandalye alındı. 1998 yılında kurulan aşevi Rahmetli Valimiz Fahri Yücel’in  desteği sonucu  büyüdü. Kızılay Kan Merkezi her yıl 10 bin ünite kan topluyor. Bu yıl hedef 14. Bin  ünite olarak belirlendi “diye sözlerini noktalayan Kıray, yerel basını verdiği destek nedeniyle kutladı.

 47 total views,  2 views today

Next Post

SAĞLIK BAKANI Müezzinoğluna Edirne’de Büyük ilgi

SAĞLIK BAKANI Müezzinoğluna  Edirne’de büyük ilgi     Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nu Turnikelerde Davul Zurna İle Karşılayan Edirneliler, Tem Otoyolunu Trafiğe Kapattı Bakan Müezzinoğlu:  “30 Bin Hekim İhtiyacımız Var. Yıllarca Yök Ve Tabibler Odası Tıp Fakültelerine Yeterince Öğrenci Almadı”   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinede yaptığı değişikliğin ardından Sağlık Bakanlığı’na atanan Dr. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp