Kızmaz: “Ben mahalleme park istiyorum”

admin

Edirne Merkez Kocasinan Mahalle Muhtarı Rahmi Kızmaz, mahallenin sorunları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mahallesinde  halkın yararlanacağı hiçbir park bulunmadığından yakınan Kızmaz, “ her mahallede olduğu gibi bizim mahallenin de sorunları vardır.

Bizim mahallemizde Hacılarezanı Camisi yanında geniş bir yeşil sahamız bulunmaktadır. Kocasinan Mahallesi’nin en büyük sorunu mahallede  hiç bir parkın bulunmamasıdır. Bu nedenle diğer mahallelere gıpta ile bakıyorum, imreniyorum.

Kızmaz “Ben mahalleme park istiyorum”   (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Her mahallede  birbirinden güzel parklar bulunuyor.  Kocasinan Mahallesinde halkın oturabileceği, oturup dinleneceği  bir tek park bulunmamaktadır. Tabi bu imkânı sağlayacak olan belediyemizdir.  Mahallemizde Cami yanında bir yeşil sahamız var. Bu sahada bizim mahalle çocuklarımız büyüdüler. Bu meydanda  futbol oynadılar. Ben antrenör olarak bunu biliyorum. Ben spor okullarında görev alan bir hocayım. Bu alana spor  sahası  yapılması için belediye  park bahçelere müracaatta bulundum. Burasının yapılması için birkaç kez geldiler. Bu yeşil alanın bir futbol sahası olmasını istedim.

BU ALANI BELEDİYEYE DEVRETTİK

Neden  futbol sahası olmasını istediğime gelince, bizim burada dört kooperatifin hissesi var. Bir de belediyenin hissesi ile beş hisse bulunmaktadır. Bu yeri belediyeye devrettik. Bu arada yerin vergisini biz ödüyoruz. Bu yeşil alanın mezbelelik olarak durmayıp bu alanın çimlendirilerek, bir saha haline getirilip etrafının sarılmasını istedim.

YÜKSEL YEŞİL İLKOKULU’NUN YEŞİL BİR ALANI YOK

Mahallemizde bulunan Yüksel Yeşil İlkokulumuzun en küçük bir yeşil alanı bulunmuyor. Yüksel Yeşil İlkokulu’nun adı yeşil ama yeşil bir yeri yok. Ben bu alanın spor sahası olarak, halkımıza ve çocuklarımıza açılmasını amaçlıyorum. Ben bu konuyu Belediye Başkanımıza da ilettim. Bu  konuda çok ısrarlıyım. Bu  talebimize  itiraz olduğu söyleniyor. Biz oraya bir tesis yapmıyor bina kurmuyoruz. Biz orada düzenleme yapıp yeşil alan haline getirmek kirli ortamdan kurtarmak istiyoruz.

Kızmaz “Ben mahalleme park istiyorum”   (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

BETONDA SPOR YAPACAKLARINA ORADA YAPSINLAR 

Bunun sağlanmasından sonra ben bazı yerlere başvurup o alana kaleleri koyduracağım. Daha sonra Yüksel Yeşil İlkokulumuzun yetkililerine giderek okul çocuklarının beton zeminde spor saati yapma yerine yeşil sahada spor yapmalarını teklif edeceğim. Diğer taraftan Cumartesi Pazar günleri de 6-10 yaş arasındaki çocuklara burada spor yaptıracağım. Ben bir spor antrenörü ve spor hocası olduğum için antrenörlüğünü ben üstlenerek çocukları her hafta bilgisayar başından ve kötü alışkanlıklardan kurtarıp yeşil sahalara gelip spor yapmalarına davet edeceğim.

Bunu hiçbir ücret almamak şartıyla yapacağım. Formalarını da bizim almamız koşuluyla ben bu çocukların spor okulu öğretmenliğini yapacağım. Çocuklarımıza spor alışkanlığı kazandırıp bu sahaya alıştırmak amacındayım. Bunun yanında Mimar Sinan sitelerinin yanında bir saha daha var. Orası da basket sahası olabilir. O alanı da gittim gördüm  bu alan da saha olabilir.  Burada yapılacak sahalarda ışıklandırma sorunu olmayacak. Çalışmalarımızı gündüzleri yapacağız.

ÜCRET ALMADAN ÇOCUKLARA SPOR YAPTIRACAĞIM

Mahallemizde trafik sorunu yok. Aileleri hafta sonunda çocuklarını alacak, analar güvenle “ ben çocuğumu spor okuluna gönderdim” diyebilecek. Böylece güvenli bir yere gönderdim Rahmi Hocanın kariyeri zaten belli. Anneler de çocukları antrenmanda olduğu zaman da alan çevresinde oturup dinlenebilecek veya evlerindeki işlerini rahatlıkla yapabilecekler.

Ben Belediye Başkanımdan bunu istiyorum. Bir de cami yanında boş bir alan var. Geceleri burada içki ildiği söyleniyor. Ben bu konuda  tartışmaya  kendim şahit oldum. Bir gürültü duydum.  Hâkim evlerinden şikâyet edilmiş anında güvenlik ekipleri geldi. Gerekli ikaz yapıldı. Buraya gelenler halkı rahatsız etmemeli ve atıklarını, şişeleri çevreye atma yerine çöpe atmaları gerekir.

Kızmaz “Ben mahalleme park istiyorum”   (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Cami yanında çevrenin böyle kirli olması mahallemize yakışmayan görüntüler oluyor.

ÖZEL İDARE BAHÇESİ NEDEN HALKA AÇIK PARK OLMASIN

Özel idarenin düzenli olan bahçesi halka açık bir park yeri olarak kullanılabilir. Burasını mahalle muhtarlığı da işletebilir. Pazardan gelen vatandaşlar buraya gelip dinlenebilirler. Özel idareye işleri nedeniyle ilçe ve köylerden yüzlerce insanımız geliyor. Buraya gelip vakit geçirebilir. Hanımlarımız dinlenmek için pastanelere gidiyor. Pastanelerin yerleri buradan güzel mi? Burası halkın yararlanacağı duruma getirilebilir. Daha önceleri bu mekân park olarak kullanılıyordu. Yine aynı amaçla kullanılmasının ne mahzuru olabilir. Mahallemizde zaten hiçbir park yok. Halkımız bu yeşil alandan yararlanabilir.

BAŞKA MAHALLE İMKANLARINDA BİZ DE YARARLANALIM

Burasının çevresi  korumalı, çocukların da rahatlıkla gezip oynayabileceği bir yer. Çevremizdeki parklara gitme yerine oralara gidebiliriz. Başka mahallelere sağlanan imkânların mahallemiz için de olmasını bekliyoruz.  Yöneticilerimizden bunu talep ediyoruz. Kısaca mahallemize acil olarak park lazım. Özel idare yanındaki alanın park haline dönüşmesi konusunda Özel idare yetkilileri ve Valimizin katkılarının olması bizleri mutlu edecektir. Bu arada Belediye Başkanımız yetkililerle konuşarak park sorununa çözüm bulabilir” dedi.

 

 

 212 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’nenin ilk ve tek Özel Sağlık Koleji Saranel

Edirne’mizin İLK ve TEK Özel Sağlık Koleji olan SARANEL SAĞLIK KOLEJİ’nin yeni öğretim yılı açılış hazırlıklarına ve yeni öğrenci kayıtlarına son hızla devam etmekte olduğunu açıklayan Okul Müdürü H.Hasan ÖGE gazetemize yaptığı açıklamalarda; “Bakanlığımızın kayıtlar ve nakiller ile ilgili yayınladığı kılavuza göre yaptığımız çalışmalarda TEOG yerleştirme puanlarının açıklanması yani 14 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp