KOCASİNAN’DA SON ETAP

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla, 22 Şubat 2019 tarihinde Kocasinan Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nde altyapı çalışmaları kapsamında başlatılan Yeni İçme Suyu Şebeke Hattı çalışmalarında son etaba gelindi. Son etapta Kocasinan Mahallesi’ne 10 bin 800 metre içme suyu borusu döşenecek, çalışmalar yılsonuna kadar tamamlanacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla, 22 Şubat 2019 tarihinde Kocasinan Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nde başlatılan altyapı çalışmaları adım adım sona yaklaşıyor. Alt yapı çalışmaları kapsamında başlatılan yeni İçme Suyu Şebeke Hattı’nda son etaba gelindi.   İlk etapta bin 208 metre içme suyu şebeke hattının döşendiğini; 27 sitenin de abone bağlantıları tamamlandığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, son etapta da 10 bin 800 metre içme suyu borusunun döşeneceğini söyledi.

Kocasinan Mahallesi’nde toplamda 12 bin metre içme suyu şebekesinin değiştirileceğini ifade eden Başkan Gürkan, “Altyapı çalışmalarına 22 Şubat 2019 tarihinde en sorunlu mahalle olan Kocasinan Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nden başlamıştık.  Kocasinan Mahallesi’nde başlatılan altyapı çalışmalarımız sona yaklaşıyor. Yılsonuna kadar Kocasinan Mahallesi’ndeki çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz. Altyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz İçme Suyu Şebeke Hattı Projesiyle ekonomik ömrünü tamamlamış olan eski su borularını günümüz teknolojisine uyumlu borular ile değiştiriyoruz. Abone hatlarındaki borular ise 40 mm çapında.   Ekiplerimiz içme suyu şebekesinin tamamlandığı yerlerde asfaltla üst kaplama yaparak; bozulan yerlerin tamiratını da yapıyor. Söz verdiğimiz gibi Edirne’deki altyapı sorununa son vermek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz ” diye konuştu.

Edirne’de 82 bin su abonesinin olduğunu belirten Gürkan, çalışmalar kapmasında kent merkezinde 380 kilometre içme suyu şebeke hattının döşeneceğini ve evlerin abone bağlantısının yapılacağını söyledi. 

 750 total views,  6 views today

Next Post

ETSO Önderliğinde “Seninde Bir Dikili Ağacın Olsun” Kampanyası

Son günlerde başta Keşan’da olmak üzere ülkemizin birçok noktasında çıkan orman yangınlarında meydana gelen yaraları sarmak için Edirne Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde, bu yaşanan olaylara karşı duyarlı olmak ve farkında olunduğunu hissettirmek amacıyla Trakya Oda ve Borsaları, Trakya Kalkınma Ajansı ve EDSİAD ile bir araya gelinerek kaybettiğimiz orman varlıklarının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp