KOOPERATİF ÜYESİ KADIN GİRİŞİMCİLERE E-TİCARET EĞİTİMİ

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Şehir Gönüllüleri Vakfının öncülüğünde, Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile kooperatif üyesi kadınlara yönelik düzenlenen E-Ticaret Eğitimi katılımcılarına sertifikalarını verdi.
Edirne’nin E-ticaret ekosisteminin geliştirilmesi, işini e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadınlar için fırsat eşitliğinin sağlanması, yerel işletmelerin dijital dönüşümlerinin desteklenmesi amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı desteği ile kooperatif üyesi kadın girişimcilere yönelik e-ticaret Eğitimi düzenlendi. Destek kapsamında verilen e-ticaret eğitimi ile Edirne genelindeki kadın kooperatifi üyelerinin el emeği, göz nuru ürünlerini çeşitli çevrimiçi platformlarda veya kendi kuracakları web sitelerinde tüm Türkiye’ye hatta dünyaya tanıtıp satışını yapma fırsatını yakalamalarını sağlandı.


Edirne Valisi Ekrem Canalp e-ticaret eğitimine katılan kadınlara sertifikalarını verdikten sonra yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz Edirne’de kadınlarımızın ülke ve aile ekonomisine üreterek katkı vermelerini sağlamak amacıyla birçok projeyi hayata geçirdik, bu kapsamda kadın kooperatiflerimizin kurulumunu gerçekleştirdik. Girişimci kadınlar için fırsat eşitliğinin sağlanması ve dijital dönüşümlerinin desteklenmesi amacıyla düzenlenen bu eğitime ilk planlamamızda 28 kadın girişimci katılacaktı ancak uygulama aşamasında yoğun talep üzerine 50 kadın girişimciye söz konusu eğitim verildi. Kadınlarımızın projelerimize yoğun ilgisi ve katkısı bizleri oldukça mutlu etti. Bu projeye katkı veren herkese ve finansman desteği sağlayan Trakya Kalkınma Ajansına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 458 total views,  2 views today

Next Post

TRAVEL TURKEY İZMİR'İN ONUR KONUĞU EDİRNE!

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen turizm sektörü temsilcilerinin buluştuğu Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi’nin bu yıl ki onur konuğu Edirne oldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dünyada en çok ziyaret edilen ilk 100 şehir içinde 68. sırada, Türkiye’de ise 3. sırada olan Edirne’yi, dünyanın turizm alanındaki lider isimlere tanıttı, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp