Köprüler Ulaşıma Kapanacak mı?

admin

Edirne Ajans Haber Merkezi  // ÖZEL HABER //

Edirne Valisi Günay Özdemir, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle , Edirne Mahalle ve Merkez köy Muhtarlarının gününü kutladı ve onların sorunlarını dinledi.  Valilik Binası Toplantı Salonunda Muhtarlarla sohbet eden Vali Özdemir kentin sorunları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

 

      Karaağaç’a yapılan yeni köprünün tam olarak bittiği zaman Meriç ve Tunca köprülerinin araç trafiğine tamamen kapatılacağını ifade eden Özdemir; “Karayollarının bana verdiği bilgiye göre yakında yeni köprünün bittiği zaman Karaağaç’taki Meriç ve Tunca köprüsünün tamamen araç trafiğine kapanacağını söyledi. 

 

“Edirne’de Cumhuriyet Meydanı olmalı”

Edirne’de büyük bir Cumhuriyet meydanına ihtiyaç olduğunu belirten Vali Özdemir; “Edirne’de meydan sıkıntısı var. Bakın Bayramlarımızı daracık yerde kutluyoruz. Bir Cumhuriyet meydanı yapalım dedik. Bakın 29 Ekim geliyor. Daracık bir sokakta Cumhuriyet bayramı kutluyoruz. Bana göre cadde dar. Burada kurulan ses düzeni Protokolün oraya veriliyor. Vatandaş sağ tarafta, öğrenciler sol tarafta bayramda hiç bir şey göremiyorlar. Ne öğrencilerin, Ne halkın, Nede devletin bir arada bayram yaptığı bir alanımız yok. Gelin buraya bir Cumhuriyet meydanı yapalım. Edirne eğer Cumhuriyet meydanı konusunda mahrumsa yoksa, Benim şahsi kanaatim Bu Edirne’nin bana göre biraz ayıbıdır diye düşünüyorum.  Mesela Atatürk büstünü Eski Camiye doğru biraz alalım, Biz bayramı orada yapalım. Üç şerefelinin oraya öğrencileri alalım, vatandaşı da şu anda Eski cami’nin oradaki bölgeye alalım ve ortada da bayram yapalım. Herkes bayrama katkıda bulunsun. Herkes bayramı yaşasın. Bakın şu anda bayramı hep beraber yaşayamıyoruz. Meydanın olması Turizm anlamında da büyük katkı sağlayacak,  Edirne’nin halkıyla, öğrencisi ve devletiyle beraber kaynaşması için önemli bir alan oluşacaktır. Üç Şerefeli camii ağaçlardan görünmüyor. Bu düzenlemeler yapılırsa “ESKİ ALTIN ÜÇGEN”  tekrar ortaya çıkacaktır. Baktığınızda Üç Şerefeli Camii, Eski Camii ve Selimiye Camii olmak üzere üçü de aynı anda görülebilecek bir meydan oluşturulacak. Bu Edirne’ye ciddi bir değer katacak.” Dedi.

“Edirne’ye giriş Rahatlatılmalı”

Edirne’de ki Ulaşım konusunda önemli açıklamalar yapan Vali Özdemir, Edirne’ye girişin rahatlatılması gerektiğini ifade ederek,  Genellikle meydanlara, şehir merkezlerine ana yollardan giriş olması önemli. İnsanlar şehir merkezine kolayca giriş yaparsa çıkışı bir şekilde mutlaka bulur ve yapar. Önemli olan kente rahat girmesi. Bir şehre rahat girdiğiniz zaman çıkışın çok zor olması sizi yormaz.  Bakın Bir parka bile gideceğiniz zaman önce girişi ararsınız. Çıkışı zaten buluyorsunuz.” dedi.

 210 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan, “Altyapı Çalışmalarına Başlıyoruz”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında, Edirne’de altyapı çalışmalarına kısa süre içersinde başlanacağını söyledi. Önceki gün düzenlediği basın toplantısında gündemi ve Ankara’da ki temaslarını değerlendiren Başkan Gürkan konuşmasında; Biliyorsunuz Genel Başkanımız 03 Kasım’da Edirne’ye gelecek. İlk olarak Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Keşan’da, Keşan Belediyesi çok […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp