Koruma altındaki çocuklar trafik ekiplerini ziyaret etti

admin

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklar,  Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından Saraçlar caddesinde kurulan stantı ziyaret ettiler.

Koruma altındaki çocuklar trafik ekiplerini ziyaret etti   (1)

 

 

 

 

 

 

 

Trafik Tescil ve denetleme Şube Müdürü Fahrettin SOYDAN ve Trafik ekipleri tarafından karayolları trafik eylem planı ile 2020 yılına kadar trafik kazası sonucu meydana gelen ölümlerin %50 oranında azaltılmasını hedeflediklerini açıklayarak, kazaların büyük bölümünün dikkatsizlik sonucu meydana geldiğini açıkladı.

Jandarma ekipleri tarafından da,  trafik tabelalarına zarar vermenin, insanların can güvenliğini tehlikeye düşürdüğü, zarar görmüş olan tabelalarla anlatıldı.

Koruma altındaki çocuklar trafik ekiplerini ziyaret etti   (2)

 

 

 

 

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’ın da katıldığı etkinlik sırasında çocuklara hitap eden ÖZBAŞ; Trafik Canavarına son vermek için, trafik işaretlerine ve kurallara uyulması, karşıdan karşıya geçerken yaya geçitlerinin kullanması ve araçlarda mutlaka emniyet kemeri takılması gerektiği açıklandı. Çocuk evleri sorumlusu Psikolog Derya Dilek BUDAK ve bakım elemanları ile birlikte standı gezen çocuklara trafik ekipleri tarafından bilgilendirici broşür, kitapçık, defter, uçurtma vb. hediyeler verildi.

 

 

 11 total views,  2 views today

Next Post

Erişilebilirlik yasası uygulamaya konulacak

Engelli vatandaşların evlerine işyerlerine kimseye ihtiyaç duymadan ulaşmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan yasa 07-07-2005 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Engelliler hakkında kanun kapsamında umuma açık hizmet sunan her türde yapılar, açık alanlar, ibadethaneler, okullar ve işyerleri 7.7 2015 tarihine kadar engelli vatandaşlarımıza erişebilir hale getirilmesi yasal olarak zorunlu duruma geliyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp