Korumaya muhtaç çocuklar için moral etkinliği

admin

korumaya-muhtac-cocuklar-icin-moral-etkinligi-3

 

 

 

 

 

 

 

 

Korunmaya Muhtaç Çocukları Destekleme Derneği belirli periyotlarla düzenledikleri toplantıların sonuncusunu 27/10/2016 tarihinde karaağaç yolu üzerindeki bir restauranda  kahvaltı programı ile gerçekleştirdi.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahat Sezen, Resmiye Pirli,  Hatice Öge, Filiz Pekşen, Safiye Görgülü’nün yanı sıra derneğe gönül vermiş ve desteklerini esirgemeyen birçok üye katılım sağladı.

korumaya-muhtac-cocuklar-icin-moral-etkinligi-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program sonrasında konuşma yapan Dernek Başkanı Sebahat Sezen “-Biz çocuklarımızın mutluluğu ile mutlu oluyoruz.  Onlarla her yıl çeşitli etkinlikler düzenliyor, karınca kararınca onların huzuru, mutluluğu ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda destek olmaya çalışıyoruz.  Çocuklarımızın kendilerine hedefler belirlemesi ve geleceğe güvenle bakmaları, toplumsal hayatta iyi bir statü sahibi olmaları en büyük arzumuzdur. Çocuklarımız kurumlarda çok iyi bakılıyor, bize ihtiyaç duyulan her konuda,  her zaman gereken desteği vermeye hazırız. Bu alanda çalışan arkadaşlarımızın tümüne ve kahvaltı programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

korumaya-muhtac-cocuklar-icin-moral-etkinligi-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk biriminde çalışan meslek elemanlarının da katıldığı kahvaltı programı sonunda Dernek üyelerine hitap eden İl Müdürü Bilgin Özbaş koğuş sistemindeki yurtların kapatılarak ev modelinde hizmet vermeye başladıklarını anlatarak  “- Çocuğun yetişmesi için en ideal ortam aile ortamıdır. Bakım altındaki çocuklarımızın tamamının aile ortamında yetişmesini istiyoruz.  Sizler ve sizler gibi gönlü zengin insanların destekleri ile son 3 yıl içinde iki (2)  olan Koruyucu aile sayımız Ellialtı (56)  ya yükseldi.  Ama bunu yeterli görmüyoruz.  İlimizde aile şefkatini, aile sıcaklığını yaşamasını istediğimiz 100 ün üzerinde çocuğumuz var.  Sizlerden ricam, gönül elçimiz olun. Bulunduğunuz her ortamda, etrafınızdaki insanlara koruyucu aile sistemini anlatın.  Bir çocuğumuzun daha aile şefkati yaşamasının mutluluğuna sizde ortak olun”  diyerek yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Korunmaya Muhtaç Çocukları Destekleme Derneği üyelerine ve katılımcılarına teşekkür etti.

korumaya-muhtac-cocuklar-icin-moral-etkinligi-4

 62 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN“ yağmur suyu toplama kanalıyla su baskınları önlenecek”

İstasyon Mahallesinde bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Recep Gürkan Yağmur suyu toplama projesi konusunda açıklamalarda bulundu. Edirne’de üç noktada özellikle kış mevsiminde ve yazın şiddetli yağışlarda üç yerde su baskınları sorunu yaşanıyor. Bunlardan birisi Doktor Sadık Ahmet Caddesiydi. Diğeri İstasyon Konutlarının olduğu nokta ,bir de İlhami Ertem Lisesinin Lala […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp