Koruyucu aileler, iftar yemeğinde bir araya geldi

admin

Korunma ihtiyacı olan çocukların aile ortamında bakımlarının sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Edirne’deki 54 koruyucu aileye çocuklarımızla birlikte iftar yemeği düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Edirne il Müdürlüğünce huzurevinde düzenlenen İftar yemeğine Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in eşi Melahat Şahin,  Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’in eşi Tuğba Emir,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri, çocuk hizmetleri alanında çalışan meslek elemanları, huzurevi yaşlıları ile çok sayıda koruyucu aile katıldı. İftarın, “Babalar Gününde”düzenlenmiş olması da programa ayrı bir anlam ve renk  kattı.

Koruyucu aileler, iftar yemeğinde bir araya geldi (2)

 

 

 

 

 

 

 

Koruyucu ailelerin      oruçların açılması ve yapılan duadan  sonra, davetlilerin masalarını gezen protokol üyeleri, çocuklarla ve aileleri ile tek tek sohbet ederek hediyeler verdiler.  Babalar günü olması nedeniyle hediyelerini alan çocuklar,  ellerini öperek hediyelerini koruyucu babalarına verdiler.

Koruyucu aileler, iftar yemeğinde bir araya geldi (1)

 

 

 

 

 

 

 

ÖZBAŞ “ ÇOCUKLARIMIZA ANNE BABA OLDUNUZ”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak en çok tercih edilen modelin çocuğun aile ortamında bakılması olduğunu belirten İl Müdürü Bilgin Özbaş, çocuklara aile şefkatini yaşattıkları için koruyucu ailelere teşekkür ederek, “ Sizler annesiz çocuklarımıza anne, babasız çocuklarımıza baba oldunuz.  Onlara aile şefkatini yaşattınız.  Devlet olarak bizler çocuklarımızın her türlü ihtiyacını karşılıyoruz.  Ama bütün imkânlarımıza rağmen kurum bakımındaki çocuklarımıza aile şefkatini yaşatamıyoruz.  Bizim bu eksiğimizi sizler tamamlıyorsunuz.  Kendinizle ne kadar övünseniz azdır.  Gönül elçileri projesi kapsamında başlatmış olduğumuz çalışmalarla son iki yılda 4 olan koruyucu ailelerdeki çocuk sayımız 54 e çıkmıştır.  Halen koruyucu aile olmak için bekleyen ailelerimiz var. Sağ olun, var olun” dedi.

Koruyucu aileler, iftar yemeğinde bir araya geldi (4)

 

 

 

 

 

 

 

Duygusal anların yaşandığı iftar programından sonra böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden ve protokol üyeleri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten koruyucu aileler,  öğretmen, sosyal hizmet uzmanı, sosyolog, psikolog, sağlık görevlisi, ve koruyucu aile biriminde çalışan meslek elemanları ile görüşme fırsatı bulmanın yansıra, pratikte yaşanan deneyimler hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Koruyucu aileler, iftar yemeğinde bir araya geldi (3)

 117 total views,  2 views today

Next Post

Dinler arası dostluk ne güzel

Dünyamızdaki semavi dinlerin asıl amacı, toplumlar arasındaki dostluk ve kardeşliği sağlamak düşmanlıkları yok etmeyi sağlamak olarak bilinmektedir. Dinlerin tarihini incelediğimizde tüm dinlerin barış amacıyla doğduklarını görüyoruz. Musevilik, Hıristiyanlık ve son din olarak bizim dinimiz İslamiyet aynı bölgede halkın refah ve huzur içinde yaşaması için ortaya çıkmıştır. İbadetlerinde, söylemlerinde, geleneklerinde bakıyoruz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp