KOSKEB bilgilendirme toplantısı yapıldı

admin

KOSKEB bilgilendirme toplantısı yapıldı (1)

 

 

 

 

 

 

ETSO Tunca toplantı salonunda KOSKEB Destekleme ve Batı  Marmara Avrupa İşletmeler Ağı Bilgilendirme   toplantısı yapıldı. Toplantıya ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Genel Sekreteri Nevzat Taşkın, KOSKEB Müdürü Bedri Döngel, KOBİ Uzmanı Serkan Özgücü ve Edirneli Genç Girişimciler katıldı.

KOSKEB bilgilendirme toplantısı yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Meclis Başkanı Eren, “her zaman ETSO olarak  KOSKEB arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bugüne kadar Edirne’de genç girişimcilerin KOSKEB’ten yararlanmalarını sağlıyoruz. Bu toplantının çok yararlı olacağını umuyorum. Girişimcilerimizin yararlanması için her zaman KOSKEB’in kapısı açık. Bu arada diğer illeri dikkate aldığımızda Bu illerin KOSKEB imkânlarından bizden daha çok faydalandığını görüyoruz. Bu imkânların artırılması için gayret göstermeliyiz. Bu imkânların önümüzdeki dönemde daha da artacağı inancındayım. 9 yıldan bu yana devam İşletmeler ağı projesi Avrupa Birliğinin bugüne kadar gerçekleşen en geniş kapsamlı projedir.  Bu projenin öncelikli amacı AB ile farkındalık yaratma olan bu proje çok gelişip KOBİ’ler için bir danışmanlık haline geldi. Dünyada 600’ün üzerinde kurumun 4000’in üzerinde uzmanı bulunduğu proje kapsamında her kurum kendi bölgesinde KOBİ’lere desteği sağlamaktadır. ETSO da bu projeye destek sağlamaktadır” diyen Eren daha sonra projenin yararları konusunda açıklamalarda bulundu. Daha sonra söz alan KOSKEB Müdürü Bedri Döngel, Edirne’nin KOSKEB imkânlarından yeterince yararlanamadığını belirterek kurum olarak girişimcilere gereken desteği vereceklerini belirtti. Daha sonra söz alan KOBİ Uzmanı Serkan Özgücü sinevizyon eşliğinde KOSKEB konusunda ve yararları hakkında detaylı bilgi verdi.Daha sonra bir kobinin hikayesini Arda Bağcılık İşletmesi sahibi İlyas Saç kurduğu işletmenin detaylarını izleyicilerle paylaştı.Toplantı Kosgeb Uzmanı Gülden Uslu’nun sunumu ile sona erdi.

 137 total views,  2 views today

Next Post

TEM’de bekleyen mültecilere belediyeden yardım

            Edirne Belediye Başkanlığı, Yunanistan’a geçme umuduyla TEM Otoyolunda bekleyen Suriyeli mültecilere su ve kumanya yardımda bulundu. Yunanistan’a geçmek umuduyla Edirne’ye gelen mülteciler, güvenlik güçlerinin geçişlerine izin vermemesiyle TEM otoyolunda bekleyemeye başladılar. Zor şartlar altında, sıcağın altında bekleyen ve  aralarında küçük çocuklarında bulunduğu mültecilere Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp