Kosova İstanbul Başkonsolosu Morina’dan Edirneli işadamlarına yatırım çağrısı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

ETSO Yönetim kurulu Üyesi Cavit Duvan yaptığı yazılı açıklamada Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morina Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyaret esnasında Edirneli işadamlarına Kosova’da yatırım çağrısında bulunduğunu belirterek şunları söyledi; “Başkansolos Rrahim Morina ve beraberinde Kosova İstanbul Konsolosu Gülşen Bölükbaşı Edirne’de bulunduğu temaslar kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret gerçekleştirerek, ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kadir İriş ve Cavit Duvan ile görüştü. İstanbul’da bir yıldır görev yaptığını söyleyen Başkonsolos Morina, tanışma ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Ziyaret esnasında,savaştan yeni çıkmış olan Kosova’nın ekonomisinin iyi olmadığını belirterek: “ İş adamlarınızı Kosova’da yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi. Kosova’da yatırım yapmak isteyen işadamlarına Başkonsolosluk olarak yardıma hazır olduklarını ve yatırımlar konusunda her türlü bilgiyi ve yardımı vereceklerini sözlerine ekledi.

etso-cavit duvan

Tarım, hayvancılık, tekstil, ayakkabı üretimi ve enerji alanlarında Kosova’da yatırım yapılabileceğini,bu alanlarda çalıştırılmak üzere yetişmiş elemanların olduğunu belirterek: “ Kosova’da üretilen ürün sorunsuz olarak Avrupa’ya ve Amerika’ya ihracatı yapılabilir. Kosova’da üretim yapmak, Türkiye’de üretim yapmaktan daha avantajlı ve ucuz” diye konuşan Başkonsolos Morina “ Kosova sizler için küçük bir kapı. Ancak küçük kapıdan girerek, büyük kapıları açabilirsiniz.” dedi.

Prizren şehrinin turizm potansiyelinin yüksek olduğunu da söyleyen Başkonsolos Morina,turizm konusunda Türkiye’yi model olarak aldıklarını ve Türkiye’deki turizm sektörü yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını sözlerine ekledi.

etso-cavit duvan (1)

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İriş ve Duvan: “ Kosova ve balkanlarla tarihten gelen dostluğumuz, birliğimiz ve bütünlüğümüz var. Ortak kültürel değerlerimiz var” diye konuştular.

 

ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları ziyaret sonunda günün anısına Başkonsolosa hediye takdim ettiler.

 

 279 total views,  2 views today

Next Post

Serhat Koleji Öğrencilerinden Bir Başarı Daha

Trakya Fatih Kolejleri arasında 1. Sosyal Bilgiler Yarışması Lüleburgaz Fatih kolejinde yapıldı. 11 Ocak Cumartesi günü 6 ve 7. Sınıflar arasında yapılan yarışma büyük bir heyecan ve çekişme içinde gerçekleşti. Serhat Koleji adına yarışmaya 6. Sınıf öğrencilerinden Alper ERTAŞKIN, Doğukan ÖKSÜZ, Asya Dila DURMUŞOĞLU 7.sınıf öğrencilerinden, Emir ÖZDEMİR ve Yiğit […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp