Köstebekgiller minik sanatseverlerden tam not aldı

admin

Keşan Belediyesi’nin Ramazan Şenliği, 11 Haziran 2016 Cumartesi akşamı çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinden olan Köstebekgiller ile devam etti.

İstanbul Jest Tiyatrosu tarafından Keşan’a getirilen Köstebekgiller’in Sürpriz Karışım adlı oyunu,Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde çocuk sevenleri ile buluştu.

Köstebekgiller minik sanatseverlerden tam not aldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saat 21.30’da başlayan etkinliği; Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve Şengül Özcan ile çocuklar ve aileleri birlikte izledi.

Köstebekgiller, “Sürpriz Karışım” oyunuyla, minik sanatseverler için unutulmayacak bir sürpriz yaptı. Şimdiye dek televizyon ve sinema ekranlarında gördüğü Köstebekgiller familyasını, tiyatro sahnesinde canlı olarak izleme şansına erişen çocukların çok mutlu olduğu ve eğlendiği gözlendi.

Köstebekgiller minik sanatseverlerden tam not aldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ailelerin çocuklarıyla beraber 45 dakika boyunca keyifli vakit geçirdiği oyun, çocuklara sağlıklı beslenmenin önemini vurgulayarak, onlara bu özelliği kazandırabilmeyi amaçlıyor. Miniklerin eğlenerek öğrendiği mesajlar içeren müzikalin hikayesinde ise sürekli abur cubur, fastfood gibi zararlı yiyeceklerle beslenerek şişmanlayan ve bu konudan şikayetçi olan Oburman’ın, Köstebekgiller’in iksirini ele geçirme çabalarından dolayı başına gelenler anlatıldı. Birden kilo vermeye çalışarak bünyesine daha da zarar veren Oburman, düştüğü zor durumdan Köstebekgiller’in verdiği ders sayesinde kurtuldu.

Köstebekgiller minik sanatseverlerden tam not aldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyük beğeni toplayan oyun sonrası sahneye gelerek oyuncuları tebrik eden ve onlara çiçek takdim eden Başkan Özcan, vatandaşların Ramazan Ayı’nı kutladı. Tiyatro ekibi tarafından doğaçlama yaptığı oyunculukla büyük takdir toplayan Yağız adlı çocuğu örnek göstererek ülkede keşfedilmeyi bekleyen birçok yetenekli çocuk olduğunu vurgulayan Mehmet Özcan, yetişkinlerin çocuklarının istek ve beğenisine göre onların geleceğine yön vermesi gerektiğini ifade etti.

Köstebekgiller minik sanatseverlerden tam not aldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bu konuşma sonrası çocuklar, Köstebekgiller’le sahnede hatıra fotoğrafları çektirdi.

Köstebekgiller Sürpriz Karışım oyunu 18 Haziran 2016 Cumartesi günü de Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Keşan Belediyesi Güner Yıldız-Can Çetinkaya Semt Sahası’nda da sahnelenecek ve bu etkinlik de 21.30’da başlayacak.

 

 

 

 

 

 

 186 total views,  6 views today

Next Post

Kırcasalih'li Çağdaş KESKİN'den iftar yemeği

              İstanbul’da oturan ve bu mübarek günde köyünü unutmayan Mustafa Keskin’in oğlu Çağdaş Keskin bende bu mübarek günlerde Kırcasalih’li olarak tüm vatandaşlara bu mübarek günde 11.06.2016 cumartesi günü kışlık düğün salonu arkasında bir hayırım dokunsun dedim ve 1500 Kişiye iftar yemeği vermeye karar verdim. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp