Köy Elektrik Aydınlatmalarında Büyük Kolaylık

admin

Köylerde Trakya Elektrik  Dağıtım yetkisinde olan “OSOS” denilen Otomatik Sayaç Okuma Sisteminde yenişme hareketi ilk olarak sokak aydınlatma sayaçlarından başlatıldı,Daha sonra bu sistem yaygınlaştırılacak.  Bu konuda yapılan çalışmaları değerlendiren  yetkililer “ Zaten, EPDK yönetmeliği gereğince bu yapılması gereken çalışmalar, 2012 yılı sonuna kadar yapılması gerekiyordu. Bunun için seri bir Şekilde Trakya Elektrik Dağıtım görev sahamızda bulunan elektrik sayaçlarımızı hızlı bir şekilde değiştiriyoruz. Bu sistemde tamamen bilgi sayar üzerinden sayaç okumayla sağlanacak.

Bu sistem şöyle işleyecek. Bizim elemanlarımızca ay sonlarında köy  ve kasabaları  trafo trafo gezerek okuyorduk.

Sayaçlara konulan modem sistemiyle oturduğumuz yerden bilgisayar kanalı ile bu değerleri alacağız. Ve fatura edeceğiz. Bu setsem kuruma maliyet getiriyor.

 SAYAÇ OKUMALARI BİLGİSAYAR SİSTEMİYLE SAĞLANACAK

Uzun vadeli düşündüğümüzde ekonomiye katkı sağlıyor.  Böylece daha pratik ve hatasız sayaç okuma sistemi sağlanacak. Bu işi yapmak için elemanlarımız yüzlerce kilometre yol kat etmesi gerekmeyecek. Bu modern sistemin kuruma büyük maliyete oluyordu. böylece bundan kurtulmuş olacağız.

Fatura ödemeleri şu anda, belediye bulunan yerlerde, belediye Başkanları bu faturaları imzalıyorlar. Köylerin faturalarını ise, Özel İdare Müdürlükleri imzalıyor.

Biz bu faturaları her ay sonunda Genel Müdürlüğümüz  kanalıyla Hazineye gönderiyoruz.Bu faturaların ödemeleri hazine tarafından karşılıyor. Belli bir süre sonra bu ortak aydınlatma fatura  ödemeler belediye ve köylere devredilecek. Bu sistem daha sonraları yaygınlaştırılacak  Şimdilik sanayi kuruluşlarında başlanıyor.

Daha sonra da serbest tüketici dediğimiz alanlara da yayılacak” deniliyor.

 264 total views,  2 views today

Next Post

Endonezya İstanbul Başkonsolosu Hamdi Sedefçi’yi Ziyaret Etti

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos V. Suri Tauchid Ishak, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti.          Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi tarafından karşılanan Endonezya Cumhuriyeti Başkonsolosu V. Suri Tauchid İshak, konsolosluğun kurulma aşamasında olduğunu belirterek, bilgi toplamak ve tanışma amacıyla İstanbul ve çevre illerde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi. Edirne’ye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp