Köy Muhtarlar Derneği’nden Proje

admin

Edirne Köy Muhtarlar Derneği  AB kriterleri kapsamında proje yaparak muhtarların bu imkanlardan yararlanmasını istiyor.  Bu tür  proje  imkanlarından  köy   muhtarının  da faydalanmasını düşündüklerini belirten Edirne Köy Muhtarları Derneği Yardımlaşma Derneği Başkanı, İskender  Köy Muhtarı  Cevat Meriç” Köy Muhtarlarımız da gelişen teknolojiden ve kültürel haklardan  yararlanmaları gerekir.

Bundan sonra ilimizin bir bakanı da var. Bu biz muhtarlar için bir  kentimize hizmet açısından fırsat olarak değerlendirilmesi gerekir. Bakanımız kanalıyla  muhtarlarımızın bugüne kadar giderilemeyen ihtiyaçlarının bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun  katkıları ile sağlanabileceği umudunu taşıyoruz.

MUHTARLARIN ÖNEMİ DİKKATE ALINMALI

Siyasilerimizin de sık sık gündeme getirdikleri gibi. Muhtarlarımız  halkın nabzı konumundadır,halkın gerçek temsilcileri ve en yakın olanıdır. Bu kurumlar sağlıklı çalışıyorsa halkın sorunları daha iyi belirlenir ve  yerinde hizmet sağlanır.

Köy muhtarlarımızın  demokrasimizin de mihenk taşı olduğu unutulmamalıdır. Bundan sonra gündeme gelecek yasalarda köy ve mahalle muhtarlarımızın  ihtiyaçları dikkate alınmalıdır.

Bugün verilen hakların yeterli olduğu inancında değiliz. Bakanımıza  yeni görevinde başarı dileklerimizi sunarken muhtarlarımızın  haklarını da gündeme taşımalarını beklediğimizi ifade ederiz” dedi DSC_8721

 236 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Dijital Ortama Taşınacak

Edirne Belediye Başkanlığınca her yıl düzenlenmekte olan “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri Festivali”nin 652’ncisi bu yıl 1-7 Temmuz 2013 tarihleri arasında Edirne’de kutlanacaktır. Edirne Belediye Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortak yürüttüğü proje ile UNESCO’nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne dahil olan “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali”ni gelişen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp