Köy Muhtarları Derneğinden Uyarı

admin

Edirne Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İskender Köy Muhtarı Cevat Meriç,  bu günlerde köylerin en büyük sorununun köylülerin tarlalarına gitmelerini sağlayan yollarının düzenlenmesi olduğunu,  köy muhtarları olarak bu konuda yaptıkları girişimlerin sonuç vermediğini kaydetti.

Köylülerin tarlalarından sağlayacakları gelirlerin tarla yolları sayesinde sağlandığını bu yolların düzenli olmaması halinde can ve mal güvenliklerinin tehlikeye gireceğini belirterek şunları kaydetti” köylülerimiz bize tarla yollarımız ne zaman yapılacak diye soruyorlar.

Bunda haklılar. Zira halkı ile her an yüz yüze olan, en demokratik şekilde yapılan seçimle görev üstlenen devlet görevlileri bizleriz. Halkımızın bize bu görevi hatırlatmasından normal ne olabilir.

TARLA YOLLARIMIZIN SADECE DÜZENLENMESİNİ İSTİYORUZ

Bizler köylülerimizin taleplerini yetkililere iletiyoruz. Bu işle yükümlü olan kuruluşlarımız bugüne kadar köy yollarımızın düzlenmesi konusunda çözüm getirmiş değiller.

Köylülerimizin tarlalarında çalışmaları başladı. Halkımız tarlaları  ile  evleri arasındaki bozuk yollardan çanların tehlikeye atarak  gidip gelmek zorunda kalıyor.

Bu yıl çok yağış düştüğü için tarla yollarımız çok bozuldu. Bunların düzlenmesi çok zor bir iş değil. Biz yollarımıza asfalt yapılmasını istemiyoruz. Sadece bıçakla düzleme yapsınlar bizim için yeterli.

Bu talebimizi Edirne köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak  yetkililere bir kez daha iletmek istiyoruz” dedi  DSC_8717

 39 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi’nden Fırıncılara Eğitim

Edirne Belediyesince fırıncılara, Belediye Meclis Salonunda, sağlığa uygunluk ve temizlik konusunda eğitim verdi. Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu ve Belediye Gıda Mühendisi Zeynep Demir’in yaptığı toplantıya Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Canbaz ve Edirne’de fırın işletmecilerinin temsilcileri katıldı. Toplantının ilk bölümünde Toprak Mahsulleri Ofisinden Emine Yerli ve Güner Kalan, fırıncılara israf […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp