Köy muhtarları sorunlarına çözüm bekliyor

admin

Gazetemizi ziyaret eden Süloğlu ilçesine bağlı Taşlısekban Muhtarı Şaban Toprak ve  Keramettin Köyü muhtarı  Erdoğan Uzun gazetemizi ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında köylerinin sorunlarını dile getirdiler. İlk olarak söz alan Keramettin Köyü Muhtarı Uzun, her köyde olduğu gibi kendi köyünde de çözüm bekleyen sorunların olduğunu  belirterek; “ Bizim köyümüzün bir ayrıcalığı var. Bazı köylere gittiğimizde ciddi eksiklikleri görüyoruz. Bizim köyümüzün tarıma büyük katkı yapan yer altı sulama sistemi var.

Köy muhtarları sorunlarına çözüm bekliyor

 

 

 

 

 

 

 

 

YOLUMUZUN YAPILMASINI İSTİYORUZ

Dolhan, Keramettin köyleri arasındaki üç kilometrelik yolumuz gerçekten çok bozuk acil olarak yapılması lazım. Buradan geçen araçlar kaza yapıyor. Bu yolu gerekli yerlere bildirdik inşallah 2016 yılında yolumuz yapılacak. Köyümüz sınırları içinde göledimiz var yer altı cazibeli. Bu göledimiz yapıldı. Buradan DSİ yetkililerine özellikle Tahir Beye teşekkür ediyoruz. DSİ, 11  Şube müdürümüzün desteği sonucu göledimiz iki kez yükseldi. Şimdi de üç kilometrelik boruların değişimi yapılacak inşallah önümüzdeki yol bu gerçekleşmiş olacak. Biraz önce muhtarlar toplantısına katıldık. Ak parti Milletvekili adayı Rafet sezen toplantıda bir konuşma yaptı. Biz kendisini uzun yıllardan bu yana tanıyoruz. Kendisine gönülden başarılar diliyoruz. İnşallah seçilir. Kendisi de çiftçi olduğu için çiftçilerin sorunlarını yakından biliyor. Bugüne kadar Edirne’de yanlış politikalar izlendi.

ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI DİLE GETİREN MİLLETVEKİLİ OLMALI 

Edirne çiftçi yatağı diyoruz fakat çiftçilikten anlayan biri milletvekili olmuyor. Bence Tarım Bakanı Trakya’dan olmalı . Hangi partiden olursa olsun bu gerçekleşmeli. Rafet Başkanı bu yönde güvenimiz tamdır. Kendisi bu meslekten olmayana biz sorunlarımızı anlatamayız. Ülkemizin şu andaki durumu iyi değil.

Bizler kendi sorunlarımızı unuttuk ülke sorunlarını ön plana çıkardık. Ülkemizi savaşa sürüklemek isteyen dış güçler var. Bu sorunları el birliği ile hiçbir parti gözetmeksizin çözmek zorundayız. Bir kasım seçimlerinde hangi parti iktidara gelirse ona destek verip ülkemizin refaha kavuşmasına destek vermeliyiz. Gelecek hükümetler çiftçilerin sorununa el atmalı girdi fiyatlarını düşürmeli, bu konuda tüm siyasi partilerin taahhütleri var inşallah söylenenler gerçekleşir ”dedi.

Daha sonra konuşan Süloğlu Taşlısekban Köyü Muhtarı Şaban Toprak köylerin en önemli geçim kaynağını tarım olduğunu belirterek,”  Bugün Ak Partinin düzenlediği bir toplantıya katıldık. Rafet Sezen Kardeşimiz muhtarlara yönelik hizmetlerini anlattı.

Kendisini yakından tanıyoruz. O da bizim gibi çiftçi ve bir çiftçi kuruluşunun başında bulunuyor. Seçilmesi halinde sorunlarımızla yakından ilgileneceğini sanıyoruz.

Meramızda 4 adet sulama kuyumuz bulunuyor. Bu sulamayı yaygınlaştırmak için biraz daha soruya ihtiyacımız var.  Bizim köyümüzde sulama sistemi yeni başladı.

Bizim için en önemli olan tarım girdilerinin azaltılması bunun gerçekleşmesi halinde çiftçilerimizin yaşam koşulları daha da düzelmiş olacak. Bölgemizdeki göç son bulacak. Gençlerimiz iş bulamadıkları için çiftçiliği bırakıp başka illerdeki fabrikalara gidiyor. Tarımın cazip hale gelmesiyle köylerden giden çocuklarımız tekrar köylerine dönme imkânı olacak” dedi.

 

 

 

 118 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN, “Edirne’yi çakallara bırakmak istemiyoruz”

Hafta sonunda Irmak Sosyal Tesislerinde yapılan, milletvekili adayları ve parti örgütlerinin katıldığı toplantıda konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kendisinin sık sık dile getirdiği gibi, CHP’nin bir sol parti, sosyal demokrat bir parti olduğunu belirterek, “Partimizin içinde solun bütün renkleri var ve olmalıdır da, bu doğaldır. Bizim kriterimiz Atatürk’ün belirttiği […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp