Köy yollarına Bakan YOK..!

admin

Köy yollarına Bakan YOK..!
Pazardere köyü ile Lalacık arasında ki 4 km lik yol neredeyse haritadan silinecek..

pazardere yolu (4)

Edirne ili İpsala İlçesine bağlı Pazardere köyü  yolu kullanılamaz hale geldi. Keşan’ın Lalacık Köyü ile Pazardere köyü arasında ki 7 km lik yol köylülerin tüm çabalarına rağmen, 20 yıldan bu yana asfaltlanamadı. Özellikle  İpsala, Sultanköy, İbriktepe, Hacıköy güzergahından gelen araçlar  Pazardere’den geçip  Paşayiğit Beldesi’ne, oradan da  Keşan veya Edirne’ye gidiyorlardı. Ulaşım açısından da sürücülere kolaylık sağlayan Köyün ana ulaşım yolu; bugüne kadar  hiçbir bakımdan geçirilmediği için kullanılamaz hale geldi.

pazardere yolu (1)

Pazardere köyü sakinlerinden Salih ENGİN ve Muhtar Hasan Uyanık gazetemize yaptığı açıklamada; Bugüne kadar özel idare’ye sürekli bu durumu ilettik. Eski valimize de bu durumu ilettik. Ama köyümüzün yolu maalesef onarılmadı. Hacıköy ile Pazardere arasındaki 2 km lik yolumuz asfalt.  Doğu tarafında bulunan  Lalacık ile Pazardere  arasında ki 4 km lik yol yıllardır asfaltlanmadı. Bölgede asfaltlanmamış tek yol bizim yolumuz. Yetkililerin bu yola bakım yapmasını rica ediyoruz. Buradan Edirne’ye ve Keşan’a gidiyoruz.

pazardere yolu (2)

Köyümüz mezarlığı yine aynı yol üzerinde.. Cenazemizi bile defnetmekte sıkıntı yaşıyoruz.  Yeni valimiz; Sayın Dursun Ali Şahin beye ilimize hoş geldiniz  diyoruz. Sayın valimizi köyümüze davet ediyoruz. Bizim yol sorunumuzu Sayın valimizin çözeceğine inanıyoruz.” Dediler.

pazardere yolu


 

 

 83 total views,  2 views today

Next Post

BİŞDER ’den Başkan TEKİN ’e Ziyaret

Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği BİŞDER heyeti 30 Mart yerel seçimlerden başarıyla çıkan Havsa Belediye Başkanı Sayın Oğuz Tekin’e makamında nezaket ziyaretinde bulundular.   Tarım – Gıda Komite Başkanı Sayın Salih Öztürk’ün öncülük ettiği heyetin gerçekleştirdiği ziyaret oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. BİŞDER ’in son dönem faaliyetlerinin kısaca aktarıldığı ziyarette […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp