Köylü pazarı her geçen gün genişliyor

admin

ETSO Kadın Girişimciler Kurulu  Başkan Yardımcısı  İlknur Özcan yaptığı açıklamada; “ Pazar günleri  Cumartesi Pazarı alanında  yapılan köylü pazarına  son haftada  20 köyden katılım sağlandı  . Edirne Merkeze bağlı 37  köy bulunuyor. Her geçen gün köylü pazarına  ilgi artıyor   Köylü kadınların kendi el emeği kendi ürettikleri  ürünleri. Sarmasını, reçelini gözlemesini böreğini kasaca her yiyeceğini   burada yapıyorlar. Kendi ürettikleri  malları satıyorlar ve  evlerinin ekonomisine  katkı sağlıyorlar evlerine  para giriyor.  Biz Kadın Girişimcileri de  en çok mutlu eden şey budur . Doğal pazar projesinin esas amacı kadının evinden  dışarı çıkması ürün pazarlamayı öğrenerek  para kazanmasını sağlamaktır. Bu proje  kadınlarımıza öz güvenlerini  geliştirmek amaçlı bir projedir. Elmas  ASLAN,başkanımızın  önderliğinde ve desteğinde  bu projeye çok emek verildi.

Köylü pazarı her geçen gün genişliyor  (4)

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKANIMIZ ELMAS HANIM KAZA GEÇİRDİĞİ İÇİN EVİNDE İSTİRAHATTE

Bir kaza geçiren Başkanımız Elmas Hanım şu anda evde istirahat ediyor. Sağlığı gayet iyidir.  Kendisi çalışmaya çok  alışık olduğu için  böyle istirahat anında  İçi içine sığmıyor, bir an önce çalışmak istiyor.  Bizler her zaman  kendisine  bilgi verip buranın durumunu anlatıyoruz.  Başkanımız haftaya inşallah ayağındaki alçısıyla birlikte  görevi başında  olacaklar.

Köylü pazarı her geçen gün genişliyor  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirneliler Köylü pazarına çok ilgi gösteriyor. Bizler de dışarıdan pazara  gelen olmasın diye   pazar günleri yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte  denetlemeye çalışıyoruz.  Pazarda yer almak için sadece köyde yaşama şartı aranıyor. Kesinlikle  Köylü pazarına  dışarıdan gelen birisi katılamıyor. Pazara  gelmek isteyenler  çok oluyor.  Fakat  bizler buna izin vermiyoruz arkadaşlarımızla  bunun  için buradayız. Onları engellemek için çaba sarf ediyoruz. Belediye başkanımız Recep Gürkan’da  belediye  zabıtasının  Pazar alanında  görev alacağını söyledi, zabıta ekibi sabah  pazar yerindeydi.

Köylü pazarı her geçen gün genişliyor  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Pazara katılan köylü   kadınların çoğunun biz evlerine giderek çalışmalarını izledik yiyecekleri nasıl yaptıklarını gördük, bunların hepsi tescillendi. Pazarda olan bayanların  hepsi eldivenle çalışıyor. Pazarda ürün  alıp verenlerin ayrı eldivenleri  bulunuyor. Hijyenik ortamda alış veriş yapılmasına  çok dikkat ediyoruz.  Üreticilerimiz hijyen dersleri de aldılar ona çok dikkat ediyorlar” dedi.

Köylü pazarı her geçen gün genişliyor  (1)

 133 total views,  2 views today

Next Post

Altınok “başvuru kutalarında şikâyet yerine teşekkür çıktı”

İl İnsan Hakları Kurulu  Edirne Vali Yardımcısı Dr Salih Altınok başkanlığında ilgili kuruluş ve  sivil toplum kuruluş  temsilcilerinin katılımı ile  yaptığı  insan hakları durum değerlendirmesinde bulundu.  Yapılan değerlendirmede  Haziran 2015  tarihi itibariyle  Edirne’de  hiçbir insan hakkı ihlali olmadığı  belirlendi.                     Bilindiği […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp