Köylü pazarına ilgi artıyor

admin

Edirne kadın girişimcilerin çabaları sonucu gerçekleşen Köylü pazarına ilgi her geçen hafta artıyor. Köylülerin evlerde yaptıkları  el emeği ürünlerinin satıldığı pazaryerine gelip alışveriş yapan vatandaşlar “ köylülerimizin el  emeği ile yapılan yiyecekleri içecekleri  huzur içinde alıp güvenle  kullanıyoruz. Aldığımız ürünler doğal ürünlerdir. Böyle bir pazarın açılmasını sağlayanlara teşekkür ediyoruz  bu pazarın daha da genişleyerek  devamından yanayız “ dediler.

Köylü  pazarına ilgi artıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

KÖYLÜ KADINLAR PAZARA ISINIYOR  

Pazarda ürünlerini sergileyen Edirne Merkez Köylerinden Eskikadın’dan  Nuriye Akkurt ve  Gülbay  Erbak  evlerinde yaptıkları börek sarma  gözleme  akıtma  ve benzeri  ürünleri köylü pazarında  satıyoruz diyerek; “ buradan kazandığımız para ile  evimizin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Burada ayrıca pazara gelen  yeni  arkadaşlar tanıyıp dostluklarımızı genişletiyor , sorunlarımızı paylaşıyoruz.

Köylü  pazarına ilgi artıyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

Biz köylü kadınlar  uzun zamandan bu yana böyle bir pazarın açılmasını  dört gözle bekliyorduk . Bize bu imkanı sağlayanlardan minnettarız . Sağ olsunlar bize bu imkanı sağladılar. Edirneliler de pazara büyük  ilgi gösteriyorlar.Pazarımıza halkın ilgi göstermesi  bizlere  çalışma  şevki  ve heyecan veriyor. Bundan sonra pazara daha çok çeşitli  ürünle katılacağız. Köylü pazarı daha cazip hale gelecek dediler.

Köylü  pazarına ilgi artıyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

ELMAS ASLAN’IN AYAĞI KIRILDI   

Bu hafta yapılan Köylü pazarında  bir şanssızlık yaşadıklarını belirten  Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan’ın pazara çarşı duvarından geçerken düşmesi sonucu ayağının kırılmasına çok üzüldüklerini ve kendisine acil şifalar dilediklerini  belirten,  Edirne Kadın Girişimciler  Kurulu Başkan Yardımcısı  İlknur Özcan  Cumartesi pazaryerinde  Pazar günleri açılan  Köylü üretici   pazarına   halkın ilgi göstermesinin mutluluğunu yaşadıklarını, bu arada Pazar alanında denetim yaparak köylülerin dışında kimselerin pazara girmesini engellediklerini ifade ederek  “Kadın girişimciler olarak köylü kadınlarımıza  böyle bir imkan sağlamanın ne kadar yararlı olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz” dedi  Pazardaki  denetimlere  Başkan Yardımcısı İlknur Özcan’la birlikte yönetim kurulu üyeleri  Ganze Duğan,  Nil Sürel, Nükhet Uzunismail Su’da  katıldı.   37 köyün mallarını sergileyeceği pazarda bu hafta  Eski kadın, Yeni Kadın  Ahi köy, İskenderköy, Büyük Döllük, Değirmenyeni  Ortakçı  ve Bosnaköy’lü hanımların ürünleri   satışı yapıldı.

Köylü  pazarına ilgi artıyor (4)

 126 total views,  5 views today

Next Post

Erdin Bircan dolu mağduru çiftçinin yanında

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, dolu yağışından zarar gören tarlaları gezerek, mağdur olan çiftçilerin sorunlarını dinledi. CHP’li Erdin Bircan dolu nedeniyle ekinleri zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, zararın boyutlarını yerinde inceledi.               Erdin Bircan Meriç İlçesi Adasarhanlı Köyünde çeltik ve buğday tarlalarını inceleyerek, dolunun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp