Köylü pazarına ilgi büyük

admin

Köylü pazarına ilgi büyük (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Kadın girişimcilerin önderliğinde gerçekleştirilen Cumartesi Pazaryerinde Pazar günü açılan köylü pazarında köyden gelen vatandaşlar evlerinde yaptıkları yiyecekleri pazarlıyor. Bu hafta yapılan pazara Edirne Valisi Dursun Ali Şahin eşi ile birlikte katıldı ve pazardan köy ekmeği, köy yumurtası ve köy ürünleri aldı. ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt her hafta pazara gelip köylü pazarını ziyaret ettiğini ve alışveriş yaptığını belirterek köylü pazarının gelişmesinden mutlu olduğunu belirtti Bir süre önce köylü pazarına gelirken ayağını kıran Edirne Kadın Girişimciler Yürütme Kurulu Başkanı Elmas Aslan her hafta alçılı ayağı ile pazaryerine gelerek esnafları yalnız bırakmıyor.

Köylü pazarına ilgi büyük (7)

 

 

 

 

 

 

 

ŞAHİN; “ PAZARDA KADINLARIMIZIN KENDİNE GÜVENİ ARTIYOR  

Köylü pazarında konuşan Vali Şahin, Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte köylü pazarını ziyaret ettiğini belirterek şunları söyledi; “ para önemlidir kadınlarımız burada kazandıkları para ile kendilerini daha güvende hissederler. Onun için bayanların bu pazarı çok önemli. Köylü bayanlara bir meşgale ve çalışma alanı yaratıldı. Köylü kadınlar burada hem birbirleri ile buluşarak arkadaşlıklarını geliştiriyor. Köylülerinde bu konuda yetenekli olduklarını göstermiş oluyorlar. Bu işte ETSO Başkanımız Recep Beye ve teşvik eden ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Hanıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Köylü pazarına ilgi büyük (2)

 

 

 

 

 

 

 

ZIPKINKURT” HER PAZAR ALIŞVERİŞ İÇİN GELİYORUM”

ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt bu pazarın kadınlara beceri kazandırıp onları ticari hayata yönlendirmeyi hedeflediğini belirterek; “ Pazarda ürün çeşidi her geçen gün artıyor. Sanırım halkın ilgi göstermesiyle önümüzdeki aylarda bu Pazar iki katına çıkar. Kadınlarımız burada ortak iş yapma becerisi de kazandılar. Aynı köyden kadınlar farklı ürünlerle pazara katılıyor önümüzdeki günlerde bu pazarda şirketleşmenin başlangıcını yapıyorlar. Köylü bayanları paketleme becerisi kazandırarak, kendilerine hijyen eğitimi vereceğiz. Bundan sonra pazarın müşterisi daha çok olacak. Ben her hafta pazara gelip köylü kadınlarımızın ürünlerinden satın alıyorum” dedi.

Köylü pazarına ilgi büyük (5)

 

 

 

 

 

 

 

ASLAN; “AYAĞIM KIRIK OLMASINA RAĞMEN PAZARA GELDİM”

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan konuşmasında ayağının kırılması nedeniyle bir süre pazara gelemediğini fakat aklının her zaman burada olduğunu belirterek “ bu işi çok zorlukla başardık Edirne hakli için yeni bir Pazar oldu.  Bu  konuda ETSO Başkanımız Recep Zıpkınkurt’a ,Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a teşekkür ediyorum .

Köylü pazarına ilgi büyük (6)

 

 

 

 

 

 

 

Halk ilgi gösteriyor.  Demek ki böyle bir pazara ihtiyaç varmış. Biz kadın girişimciler olarak kendilerine yardımcı oluyoruz. Bu pazarı kurmak için doğru zamanda doğru kişilerle yola çıktık ve başardık. Bu konuda olumlu izlenim alıyorum. Pazarın oluşmasında köy muhtarlarımızın büyük desteği oldu. Köylülerimizin ürettiği ürünleri yakından takip ediyoruz. Burada aracısız olarak doğal ürünler halkımıza pazarlanıyor “ diye konuştu. Pazardan alışveriş yapan işadamı Ahat Kaya köy pazarını gezdiğini, çok güzel bir Pazar olduğunu ifade etti. Yenikadın köyü köyünden köylü pazarına katılan Ayşe Kızılkan kendi yetiştirdiği ürünleri pazara getirip sattığını belirterek pazarın ilgi görmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Bayramın yaklaşması nedeniyle baklava siparişleride alındığını belirten köylü kadınlar; köy tereyağı kullanarak yaptığımız lezzetli baklavaları Edirnelilere kendi elleri ile yapıp sunmaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirttiler.

Köylü pazarına ilgi büyük (1)

 

 

 

 

 

 

 

Köylü pazarına ilgi büyük (3)

 

 

 

 Köylü pazarına ilgi büyük (8)

 230 total views,  2 views today

Next Post

İftar yemeklerindeki israf

Ramazan ayı süresince  bakıyoruz, çeşitli dernek kurum ve kuruluşlarımız iftar yemekleri düzenliyorlar. Yapılan  iftar yemeklerine davet üzerine  gelenlere baktığımızda adeta  kurumların birbirine verdikleri   ticari yemekleri andırıyor. İftarlara davet üzerine gidiliyor böylece  iftar yemekleri  bir anlamda çeşitli kurum mensuplarının birbirinin düğün derneklerine  gider türde olduğuna tanık oluyoruz. Adeta “ körler sağırlar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp