Köylülerin günahı ne ?

admin

Azatlı, Abalar Köyleri istikametinden E-5 Yoluna geçmek isteyen ulaşım araçları sürücüleri köy yolunun E-5 yoluna bağlantı yerinde döner kavşak olmadığından Edirne’ye gidebilmek için Havsa istikametine 3 kilometre daha yolu kat ederek kavşaktan dönüp 6 kilometre daha fazla  yol   alarak    Edirne’ye gelebiliyor.

köylülerin gümahı ne (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Havsa arasındaki E-5 yolu üzerinde sık aralıklarla döner kavşaklar olmasına karşın kendi köylerinin yoluna kavşak yapılmamasına bir anlam veremediklerini, yolda döner kavşak yapma kıstasının ne olduğunu merak ettiklerini kaydeden Azatlı, Abalar köylüleri. Biz ulaşım araçlarımız veya traktörlerimizle Edirne istikametine gitmek için 6 kilometre fazla yol gitmek zorunda kalıyoruz.   Köy yolumuzun E-5 bağlantı yeri yakınna döner kavşak yapılması için çeşitli kez başvurumuz oldu. Sonuç alamadık. Genelde birkaç aracın geçtiği yerlere döner kavşak yapıldı. Bizim yolumuzda trafik daha yoğun. Bize bu hizmeti neden çok gördüler. Bu halkımıza yapılan işkence olmuyor mu? Devletin insan yaşamını kolaylaştırması gerektiği halde ,bizi gereksiz yere uzun yola sevk ederek şehre ulaşımımızı zorlaştırıyor.  Başka köylere tanınan ulaşım kolaylığı köyümüze de tanınmasını istiyoruz” uyarısında bulundular.

köylülerin gümahı ne (2)

 110 total views,  2 views today

Next Post

Tasarım Çocuk Atölyesi'nden gazetemize ziyaret

Tasarım çocuk atölyesi sahibi Sevda Mutlu gazetemizi ziyaret ederek yaş günümüzü kutladı. Edirne merkez Fatih mahallesi 4. Cadde 43.  Sokak  Safirpark  sitesi B Blok Esentepe’de faaliyetini sürdüren Edirne Tasarım Çocuk Atölyesinin çocukların yetiştirilmesinde önemli bir işlevi olduğunu  belirten işyeri sahibi  Mutlu “ Çocuklar her şeyimiz onların  sağlıklı yetişmesi kadar her […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp