“Kral geri döndü!” 658. Kırkpınar Başpehlivanı “Ali Gürbüz

admin

“Uzun zamandır yoktum. Birileri demiş ki öldü; Şimdi de yazsınlar: Kral geri döndü!”

658. TARİHİ KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI ALİ GÜRBÜZ!

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olarak 3. kez altın kemeri kazanan isim Ali Gürbüz oldu. Antalya’nın gururları iki isim Ali Gürbüz ile birlikte Orhan Okulu da finale kadar yükselme başarısını gösteren isimler oldu.  

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde kıran kırana geçen mücadelede Çeyrek final eşleşmelerine kalan pehlivan isimleri şöyle oldu; 1-Ünal KARAMAN 2-Mehmet YEŞİL YEŞİL
3-Mustafa BATU 4-Orhan OKULU 5-İsmail BALABAN 6-Hamza KÖSEOĞLU. 7-Ali GÜRBÜZ.
8-Faruk AKKOYUN.

658’İNCİ TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI, RAKİBİ ORHAN OKULU’YU YENEN ALİ GÜRBÜZ OLDU…

“Ali Gürbüz Altın Kemeri Taktı”

658.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz’e altın kemeri Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu taktı. Kırkpınar’da dereceye giren diğer pehlivanlara ödülleri, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan ile diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

“Pehlivanlar ödüllerini aldı”

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde binlerce güreş sever önünde kıran kırana mücadele eden ve Başpehlivan olan Ali Gürbüz, ikinci olan Orhan Okulu ve 3.lüğü paylaşan Mehmet Yeşil Yeşil ile Hamza Köseoğlu, Er meydanında gerçekleşen törenle kupalarını aldılar. Başpehlivan Ali Gürbüz’e altın kemeri, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından takıldı.

Öte yandan Diğer boylarda dereceye girenlerin ödüllerini, Edirne Valisi Ekrem Canalp, TBMM Başkanvekili Levent Gök, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Güreşlere katılım sağlayan misafir milletvekilleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim verdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kırkpınar-658-final-ve-ödül-töreni-edirne-ajans-25.jpg

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, İstiklal Marşı eşliğinde Ali Gürbüz’ün Türk Bayrağını gönderden indirmesiyle sona erdi.

“Başkan Gürkan’dan Pehlivanlara tebrik mesajı”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı açıklamada; “658’inci Kırkpınar Yağlı Güreşler Festivali’mizin bugün sonuna geldik. Bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm müdürlerime, personellerime, emekçi kardeşlerime ve güvenliğimizi sağlayan güvenlik güçlerimize teşekkür ederim. 658’inci Kırkpınar Yağlı Güreşler Festivali’nde altın kemer sahibi Ali Gürbüz’ü başta olmak üzere ter döken bütün pehlivanlarımızı tebrik ediyorum.” ” Dedi.

Rektör Tabakoğlu’ndan Kutlama mesajı;

T.Ü Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu yaptığı açıklamada; “TC. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu Başpehlivanlarımıza madalyalarını takdim etti. Ali Gürbüz’ ü tüm pehlivanlarımızı kutlarım. Gönlümüzün başpehlivanları Trakya Üniversitesi öğrencileri Balaban Kardeşleri de kutlar. İnşallah gelecek sene daha iyi dereceler dileriz.” İfadelerine yer verdi.

İmamoğlu’ndan Teşekkür mesajı;

 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılım sağlayan ve Edirne’lilerin bağrına bastığı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri vesilesiyle Edirne’deydik. Başpehlivan olan Ali Gürbüz’ü ve güreşlere katılan tüm sporcuları tebrik ederim. Başkentlik yapmış iki şehrimizin bağlarını güçlendireceğiz. Bugün için Edirnelilere ve Belediye Başkanımız @recepgurkan‘a teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

 648 total views,  2 views today

Next Post

Kurbanlık Baskül Tarifesi belli oldu

Edirne Ziraat Odası Başkanlığı tarafından yapılan toplantıda, Kurbanlık Canlı Hayvan Baskül tarifesi açıklandı.  Gebe ve damızlık değeri olan Büyük ve Küçükbaş hayvanların Kurbanlık satışına ve kesimine izin  verilmeyeceği açıklanan toplantıda önemli kararlar alındı. Kurbanlık canlı hayvan baskül  TL/KG fiyatı:   “ KOÇ: 26 TL,  KEÇİ: 22 TL,  DANA: 24 TL,  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp