Krallara Layık Bir Evlenme Düğün

admin

DSC_8044

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay AYTIN ve Sabiha AYTIN’ın oğlu,   Özgü ile Nurhan- Engin KOÇ ailesinin kızı Ece’nin  evlenme düğünü eşine az rastlanan güzellikte, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Musulça köyünde gerçekleşen düğün törenine, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren ve ETSO yöneticileri, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, AK Parti Eski Edirne Milletvekili Necdet Budak, Odaların Demokratik kitle örgütü temsilcileri, Köy Muhtarları, Banka Müdürleri, çevre köy ve ilçelerden vatandaşlar, Edirne Ajans Medya Gurubu Yöneticileri ile sekçin davetliler katıldı.

 

Özgü ve Ece’nin düğün törenindeki görüntüler ve coşku benzerine az rastlanan sahnelerim yaşanmasına neden oldu. Özgü & Ece çifti aileleriyle birlikte Davetlileri salonun girişinde karşıladı.  Düğün törenin giriş yerinde yapılan gelin ve damadın askı töreni katılımcıların ilgisi nedeniyle saatlerce devam etti. Askı sonrası Gelin ve damadın dans etmek için piste alkışlar eşliğinde gelişi havai fişek gösterisiyle birlikte göz kamaştırdı.  Çift dans ettikten sonra nikah törenine geçildi. Ece ve Özgü çifti nikâh töreninde birbirine ömür boyu bağlı kalmak ve en güzel mutlulukları yaşamak için evet dedi. Evlenme cüzdanını ise damadın ayağına basan Ece aldı. Nikah esnasında havaya atılan yüzlerce havai fişek gösterisi davetlileri mest etti.  Bu gösteri törene katılanlarca büyük ilgi ile izlendi.

 

 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ İLE KUTLAMA     

Nikah töreninden sonra piste gelen yedi katlı özel düğün pastasının üzerine, Özgü Aytın pastaların her katına  ayrı para takarak bugüne kadar rastlanmayan farklı bir pasta kesim töreni sergiledi.

Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve Belediye Başkanı Hamdi SEDEFÇİ’nin düğün törenini onurlandırması düğüne katılan davetlilerce büyük coşku ile karşılandı. Masalarından kalkan konuklar Milletvekili ve Belediye Başkanı Sedefçi’nin yanına gelerek ellerini sıkıp  “hoş geldiniz” dedi ve  bu arada sorunlarını ilettiler.

Masalları andıran Ece ve Özgü’nün düğün töreni, davetlilerin sahnede oynaması ile devam etti.     Gecenin en büyük sürprizlerinden bir de Musulaç köyü’nün yöresel “DEVE OYUNU” gösterisi oldu.  Musulça Köyüne has bir gelenek olan” Deve Oyunu” vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Deve görüntüsüne bürünen ve yüzleri maskeli oyuncular ilginç oyun ve gösterileri ile düğüne katılanların beğenisini kazandı.

 

Gece boyunca sahnede oynayarak eğlenen davetlilere gecenin ilerleyen saatlerinde milletvekili Recep GÜRKAN ve Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de eşlik etti. Sahneye çıkan Milletvekili Gürkan, Başkan Hamdi Sedefçi, EDSYB Başkanı AYTIN, CHP Merkez İlçe Başkanı Türkay oynadıkları oyunla genç çiftin mutluluğuna ayrı bir güzellik kattılar.

DSC_8151 

RECEP GÜRKAN’A BÜYÜK İLGİ 

Milletvekili Gürkan’ın masaları dolaşarak vatandaşların hatırını sorması bazıları ile hatıra fotoğrafı çektirmesi geceye ayrı bir güzellik kattı. Vatandaşlar tarafından kucaklanarak büyük sevgi gösterisi gören Gürkan gördüğü ilgiden çok memnun kaldı.

Aytın’ın düğününde en büyük dikkati çekenler arasında  düğünün organizasyonu oldu. Işık Gösterisi,  Havai Fişek Gösterisi, Binlerce özel olarak hazırlanmış yemekli masalar, Oyun pisti, Davul Zurna ekipleri, Deve Oyunu Ekibi, gelin ve damadın şıklığı dikkatlerden kaçmazken,  düğünde görev yapanlar da düğünün coşkulu ve düzenli geçmesi için azami çaba gösterdiler.

Düğüne katılan vatandaşlar köylerinde ve çevrede böyle coşkulu ve binlerce kişinin katıldığı her yönü ile gelenleri mutlu eden bir düğün görmediklerini o nedenle Aytın ailesini kutladıklarını belirttiler.

     Edirne Milletvekili Recep Gürkan da köylerde böyle halkın kaynaştığı, hiçbir sorun yaşanmadan birlik ve beraberlik içinde eğlendiği bir düğün görmekten mutluluk duyduğunu belirterek; “Gerçekten Ece-Özgü kardeşimizin evlenme düğünü kendilerine özgü güzellikte ve görkemli bir düğün oldu. Evliliğe ‘merhaba’ diyen gençlere yaşam boyu mutluluk dilerim. Sabiha-Tuncay Aytın ailesini de evlatlarına böyle coşkulu bir evlenme töreni gerçekleştirdikleri için kutluyorum” dedi.
DSC_8110

Ece-Özgü çiftinin düğünü gecenin geç saatlerine kadar ayni coşku içinde devam etti.

Bizler Edirne Ajans Medya Gurubu ailesi olarak genç çiftleri kutlar yaşamları boyunca mutlu ve huzurlu hayat sürmelerini dileriz.  

 161 total views,  5 views today

Next Post

KILIÇDAROĞLU BİR KEZ DAHA KIRKPINAR’DA

  Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kırkpınar’a gelerek yarı final güreş müsabakalarını izleyen Kılıçdaroğlu  baş pehlivanlığı 3. kez kazanarak altın kemer almaya hak kazanan Ali Gürbüz’e  altın kemerini taktı.   CHP Genel Başkanı  bu arada  kendisine yöneltilen bir soruyu  verdiği yanıtta “Gezi Parkı direnişi  baskıcı rejime karşı  bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp