Küçük İtfaiyeciler İş Başında

admin

Özel Edirne Beykent İlkokulu 1. Sınıf öğrencileri işledikleri Doğal Afetler konusu ve Deprem Haftası dolayısıyla öğrendiklerini pekiştirmek ve yeni bilgiler edinmek amacıyla İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

beykent koleji - itfaiye (1)

İtfaiyenin görevlerini ve yaptıkları çalışmaları dinleyerek başladıkları ziyaret uygulamalı ve ilgi çekici bir şekilde devam etti. Yapılan uygulamalı anlatımlarla yangına nasıl müdahale edildiğini, yangın sırasında ne yapmaları gerektiğini öğrendiler ve merak ettikleri sorulara cevap buldular. Kullanılan araç gereçleri, kıyafetleri ilgiyle inceleyen öğrenciler daha sonra itfaiye araçlarına binerek anlatılanları dinlemeye devam ettiler. İtfaiyenin yalnızca yangınlarda değil kazalar, hayvan kurtarma, sel, deprem gibi farklı olaylarda da görev aldığını öğrenen küçük öğrenciler aynı zamanda hayati önem taşıyan işler yapan itfaiyenin işini kolaylaştırmak için konuyla ilgili çevrelerindeki herkesi uyarmak konusunda söz verdiler.

beykent koleji - itfaiye (2)

Bir olayda nasıl müdahale edildiğini adım adım görebilmek için o anda yaptıkları bir yangın ihbarı ile birimde neler yapıldığını gözlemlediler. Araç takip sistemi ve itfaiye çalışanların hızla olay yerine hareket etmesi öğrencileri oldukça şaşırttı.

beykent koleji - itfaiye (3)

Her biri itfaiyeci olmak hayaliyle ayrıldıkları merkezden bilgilendirici broşürler alarak öğrendiklerini unutulmaz kıldıkları için tüm itfaiye çalışanlarına teşekkür ettiler.

beykent koleji - itfaiye


beykent koleji - itfaiye (4) beykent koleji - itfaiye (5) beykent koleji - itfaiye (6)

 

 

 

 147 total views,  2 views today

Next Post

EKYDD Başkanı Pınar’dan Emniyet Müdürüne Ziyaret

Edirne Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Pınar ve dernek üyeleri Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Dr.Rahmi Baştuğ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete dernek üyeleri Adnan Görgülü,Yalçın Kaya,Yılmaz Canbaz,Hakan Fındıklı,Hüseyin Tatlıses,Şerafettin Çelik,Ali Kurnaz,Aydın Uçar,Zeki Yaşagör,Fikri Ak,Ferudun Acar,Şekkür Karaca,Hüseyin Günaydın katıldı. Edirne Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Pınar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp