Kültür Bakanı TOPÇU Edirne’deydi

admin

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu,  cumartesi günü Edirne’ye geldi. Önemli ziyaretlerde bulundu.  Topçu  yaptığı konuşmasında  Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması yönünde Bakanlar Kurulu’nda Başbakan’a sunacağını belirterek  ,bayram tatilinin 9 gün olma nedenini  “İç turizmi açısından düşünüyorum”  diye cevapladı.

Kültür Bakanı TOPÇU Edirne'deydi (3)

 

 

 

 

 

 

 

Terör olaylarının turizm üzerindeki etkisini de değerlendiren Bakan Topçu, “Birilerinin abarttığı gibi değildir. Turist sayısında %5 artış vardır” dedi.

Bakan Topçu, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye geldi. İlk olarak Valilik ziyareti gerçekleştiren Turizm ve Kültür Bakanı Yalçın Topçu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ile makamında bir araya geldi. Valilik binasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Topçu, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması ile ilgili olarak “Önümüzde Kurban Bayramı var. Ben Kültür ve Turizm Bakanı olarak tatilin birleştirilmesini istiyorum. Bakanlar Kurulu’nda Başbakan’ımıza arzımız olacak. Sanıyorum ki inşallah gereği yapılır. İç turizm açısından yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Kültür Bakanı TOPÇU Edirne'deydi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

DÜNYADAKİ KRİZ NEDENİYLE SIKINTILARIMIZ VAR

Türkiye’de son günlerde yaşanan terör olaylarının turizm üzerindeki etkisi  konusunda  açıklama yapan Bakan Topçu, “Birilerinin abarttığı  topluma  çağrı yaptığı gibi değildir .  Ülkemizde yüzde 5 turist sayısında artış vardır bunu biliyorsunuz.. Dünyada yaşanan ekonomik krizden kaynaklanan mutlaka sıkıntılar var. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı ve hanımefendinin himayelerinde G-20 toplantılarımız olacak. G-20 ülkelerimizin hanımefendileri ve diğer konuklarımız Cumhurbaşkanımız ve bizim himayemizde ağırlanacak” dedi.

Kültür Bakanı TOPÇU Edirne'deydi (5)

 

 

 

 

 

 

 

“BEN BAĞIMSIZ BAKANIM”

Bir basın mensubunun “Siyasete devam edecek misiniz?” sorusunu da cevaplandıran Bakan Topçu, “Ben bağımsız bakanım arkadaşlar. Anayasa emrini yerine getirmiş bir kabine var. Bu kabine memleketimizi salimen inşallah seçimlere taşıyacak. Nasılsa düşman Polatlı’ya gelmiş meclisimiz açık kalmışsa bu meclis açık kalacak. Bu hükümet icra hükümetidir. Devletin bir saniyesi bin yılı aynıdır. Milletin emanet yerleridir orası” diye konuştu.

Kültür Bakanı TOPÇU Edirne'deydi (2)

 

 

 

 

 

 

 

KAMU DÜZENİNİ KİM BOZUYORSA İLGİLİLER GEREĞİNİ YAPACAK”

Bakan Topçu,  Cizre İlçesi’nde yaşanan terör olayları nedeniyle belediye başkanın görevden alınmasıyla ilgili sorulan soruya, “Devlet vatandaşa müşfik elini uzatacak, Yunus gibi davranacak. Kamu düzenini bozan eşkıya ya da Yavuz gibi olacak. Evet memlekette bir ateş var yanan, bu birilerini yakacak mutlaka. Ama  Çanakkale’de kimi yaktıysa onu yakacak, Anafartalar’da, Dumlupınar, Sakarya da kimi yaktıysa onu yakacak. Kamu düzenini kim bozarsa devlet kararlılıkla üstüne gidiyor.  Gereğini yapacak. Düşman Polatlı ‘ya dayanmış, o günkü meclis gereğini yapmışsa bu hükümette gereğini yapacak. Kamu düzenini kim bozuyorsa hukuk içinde ilgililer gereğini yapacak. Bu bölücü terörle mücadele bütün dünya ülkelerine bir örnek teşkil edecek” diye cevapladı. Turizm ve Kültür Bakanı Yalçın Topçu valilik ziyaretinden sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.Ardından Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu’nun Deveci Han salonunda verdiği brifingi takip etti. Oradan Edirne saray kazılarını yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar konusunda bilgi aldı. Buradan Yıldırım semtindeki Tabyalarda yapılan çalışmaları izleyen Bakan Topçu; Selimiye camiinde öğle namazını kıldıktan sonra, Edirne Müzelerini gezip İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ziyaretlerin ardından Tekirdağ’a geçti.

Kültür Bakanı TOPÇU Edirne'deydi (4)

 127 total views,  2 views today

Next Post

Demokratik kuruluşların beklentisi ne

            1 Kasımda yapılacak Milletvekili seçimlerinde bölgemizin demokratik kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin seçilecek parlamenterlerden acil olarak çözüme kavuşturulmasını istedikleri talepleri olmalıdır. Bugüne kadar böyle bir bölgenin en önemli sonunu niteliğinde olan bir talep dikkatimizi çekmedi. Çoğu yerde olduğu gibi bölgemizin de en önemli sorunlarının başında işsizlik sorunu gelmektedir. Acil […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp