Kumsallar ESTAB’ın aracıyla daha temiz olacak

admin

ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’ın Trakya Kalkınma Ajansı’na, 2013/2014 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırladığı Evimi Temizliyorum Misafirlerimi Bekliyorum Projesi kapsamında alınan kumsal temizleme aracının tanıtımı, 25.06.2015 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 14.15 sıralarında başlayan ve sahil temizleme aracının vatandaşa tanıtımı için konduğu Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tanıtıma; Birlik ve Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Birlik Müdürü Feyzi Engin ile aracın alındığı Esman Çevresel Ekipmanlar Güvenlik Araçları ve Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Bölge Satış Yöneticisi Muammer Güney ve ilgililer katıldı.

Kumsallar ESTAB’ın aracıyla daha temiz olacak (1)

 

 

 

 

 

 

 

Araç hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Özcan, “Hazırladığımız proje karşılığında kumsal temizleme makinesi ve 50 adet büyük plastik çöp kutusu almaya hak kazandık. Bu çöp kovaları Erikli, Yayla ve Sultaniçe’ye dağıtılacak. Kumsal temizleme aracı da adı üstünde sorumluluk sahamızdaki kumsalları temizleme maksatlı kullanılacak. Sahil temizleme aracı KDV dahil 488 bin 520 TL’ye mal oldu. Bunun %75’i Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe şeklinde ödenecek.  Aracımız 2 gün boyunca meydanda sergilenecek daha sonra da sahillerimizde göreve başlayacak.” dedi.

Aracın, belediye personeli Mustafa Taburcu tarafından kullanılacağını ve öncesinde firma yetkilileri tarafından kendisine eğitim verileceğini belirten Mehmet Özcan, “Aracı sabah erken saatlerde ve akşamüstü saatlerinde vatandaşın yoğun olmadığı zamanlarda kullanmayı ve vatandaşa her zaman tertemiz bir kumsal bırakmayı düşünüyoruz. Ayrıca aracın alınmasında desteği olan ESTAB üyelerine de teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Başkan Özcan, tanıtımda araçla kısa bir süre deneme sürüşü de gerçekleştirdi.

Kumsallar ESTAB’ın aracıyla daha temiz olacak (2)

 153 total views,  5 views today

Next Post

Tanrıkulu, çeltik üreticilerine uyarıda bulundu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, sivrisinekle mücadeleye büyük önem verdiğini belirten Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Başkanımız, görev başladığı ilk gün bizlere verdiği ilk emri sivrisinekle mücadeleyi hızlandıralım olmuştur” dedi. ‘Almanya’da sivrisinekle mücadele eden KAPS Vakfı ile başlatılan proje ile sivrisinek problemini Edirne’nin gündeminden kaldıracağımıza inanıyoruz’ diyen Tanrıkulu, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp