Kurban Bayramınız Kutlu Olsun… Edirne’de bayram namazı 08.07’de kılınacak

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / edirneajans@hotmail.com / 214 24 04

Sağlıklı ve huzur dolu nice bayramlar dileklerimizle mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız.

İslam Dini’nin kutsal bayramlarından biri olan Kurban Bayramı yarın başlıyor. 9 günlük bayram  tatili resmi ve bazı kuruluşlarda  12 Ekim’de başladı. Tatil 20 Ekim Pazar günü sona erecek.

kurban_bayramı

Edirne’de bayram namazı 14 Ekim Salı günü 08.07’de kılınacak.

bayram-namazı

Bayram namazı nedeniyle camiler yine dolup taşacak. Bu arada bayram tatillerini yakınları ile kutlamak isteyenler hafta sonunda yollara çıktı. Bayram namazına katılanlar namaz sonrası birbiri ile bayramlaşacak. Yakınları vefat edenler, mezarlık ziyareti yapacak,yakınlarına dua edecek. Edirne Belediyesi mezarlık ziyareti için Bayram Namazı sonrası mezarlıklara ücretsiz araç kaldıracak.

BELEDİYE GECE GÜNDÜZ HİZMET VERECEK

Edirne Belediyesince kurban bayramı süresince Zabıta, İtfaiye ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri 24 saat süre ile görev yapacak nöbetçi ekiplerini hazır bulunduracak.Vatandaşların şikayetleri anında giderilecek.

otoparklar

Bayram tatili nedeniyle Edirne Belediyesinin otoparklarından ücret alınmayacak. Bayramda oluşturulan nöbetçi ekipler vatandaşlardan gelecek su ve kanalizasyon şikayetlerini giderecekler. Edirneliler bu tür şikâyetlerini 2139140-43 numaralı telefonlar veya 153 nolu telefonlara bildirecekler.

PROTOKOLÜN BAYRAM TÖRENİ

Kurban Bayramında Edirne Valisi Hasan Duruer’in Edirne dışında olması nedeniyle protokol törenine Vali Yardımcısı Nedim Özırmak vekalet edecek. Sivil toplum kuruluşları ile bayramın 1. Günü olan 15 Ekim Salı günü saat 14.30’da Erkek Yetiştirme Yurdunda bayramlaşma töreni yapılacak. Daha sonra Huzurevi sakinleri ve Çocuk Sitesi ile Jandarma Komutanlığı ziyaretleri gerçekleşecek.

BAYRAMIN İKİ GÜNÜ YAĞIŞ YOK

hava

Kurban Bayramının birinci ve ikinci gününde Edirne’de yağış beklenmiyor. Hava parçalı bulutlu olacak.3. ve 4. Günü ise gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor.

Edirne Ajans Medya gurubu çalışanları olarak tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramını en içten duygularla kutlar, huzurlu, sağlıklı ve mutluluk dolu günler dileklerimizi sunarız.

 119 total views,  2 views today

Next Post

BAYRAMDA YİNE BİLİNEN MANZARA

9 Gün tatilli Kurban Bayramı da geride kaldı. Bundan sonraki dini bayramımız için on aydan fazla zaman var. O zaman ne getirir ne götürür göreceğiz. Bu Kurban bayramında da eski bayramlarda olduğu gibi, görmeye alıştığımız hoş olmayan görüntülerle karşılaştık. Kurban Bayramında İstanbul’da deniz yine kurban kanları ile kana bulandı. Kurban […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp