Kutlu doğum haftası başladı

admin

14 – 20 Nisan arasında kutlanan kutlu doğum haftası etkinlikleri başladı. Hafta ile ilgili olarak müftülükte düzenlenen basın toplantısında konuşan Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm Kutlu Doğum haftasının 14- 20 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirterek şunları kaydetti; “ Bütün dünyada bu tarihler arasında ekinlikler devam ediyor. Bu yıl kutlu doğum haftasının dolu dolu bir programla kutlayacağız. Bilindiği gibi Selimiye Edirne’miz için çok önemli burada “ Peygamber ve Birlikte Yaşama Teması” işlenecek. Problemler yaşayan çevremiz için önemli bir konu bu İslam ahlakının özünü oluşturuyor.

kutlu doğum haftası başladı

 

 

 

 

 

 

 

Peygamberimizin yaşantısından örneklerle hoşgörü birlikte yaşama için vesile olacaktır. Selimiye’Ye 16 yıl aradan sonra mahya asıldı. Alemlere rahmettir yazmaktadır.

Son peygamber olan peygamberimize gelen İslam dini barış ve  rahmet dinidir. İslam dini barış içinde yaşamaya çok önem vermektedir. Dünyamızın içinde bu kaos ortamında islamın barış ortamına çok ihtiyaç bulunmaktadır.

Ülkemizde barış hüküm sürmektedir. Ülkemizdeki farklılıklarımız zenginliği ifade etmektedir. Dinimizde de böyledir. Okullarımızda 10 bin kadar öğrencinin katıldığı peygamber efendimizin hayatı yarışmaları yapıldı bugün finalleri yine kırk hadis yarışması yapıldı.

İslam dininin benimsediği birlikte yaşamanın örneğini görmek için ecdadımıza bakmamız yeterli. Edirne bu konuda güzel bir örnek oluşturmaktadır. 93 yıl Osmanlı devletine başkentlik yapan bu şehir İstanbul gibi üç semavi dini buluşturmuş ve kültürel bakımdan kaynaştırmıştır.  En iyi dileklerimizle kutlu doğum haftasına giriyoruz tüm halkımıza ülkemize ve İslam âlemine kutlu doğum haftasının hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.  Kutlu doğum haftası çeşitli etkinliklerde devam edecek.

 127 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin: ‘’Uzunköprü UNESCO’ya Aday’’

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  Ergene Nehri üzerinde bulunan ve Dünya’nın en uzun taş köprüsü olma özelliğini taşıyan ‘Uzun Köprü’nün, Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmek için adaylık çalışmalarına başladıklarını kaydetti.             Anadolu ile Balkanları birbirine bağlayan tek köprü konumunda bulunan ‘Uzunköprü’nün UNESCO adaylığı için başvuruların […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp