Kutlu Doğum haftası için mehter takımlı tören

admin

Kutlu Doğum haftası için mehter takımlı tören  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Kutlu Doğum Haftası ile ilgili olarak bir tören düzenlendi.  Tören Selimiye önünde başladı. Korteje katılanlar mehter takımı eşliğinde Saraçlar Caddesine kadar yürüdü. Buradaki yürüyüşe Vali Yardımcısı Salih Altınok,İl Müftüsü  Emrullah Üzüm, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Mustafa İkiz,Müftülük çalışanları ve imamlar katıldı.

Kutlu Doğum haftası için mehter takımlı tören  (5)

 

 

 

 

 

 

 

Saraçlar Caddesinde bir konuşma yapan Üzüm şehirler sultanı Edirne’de Kutlu doğum coşkusu mehteranın katılımı ile başladı. Halkımız bu kutlama törenine destek verdiler. Nisan Ayının 20’sine kadar devam edecek. Valiliğimiz, Müftülüğümüz, Belediyemiz, Milli Eğitim ve tüm kurumlarımız çeşitli etkinliklerle yaygın bir şekilde kutluyoruz. Tüm halkımızda bu heyecan var. Çocuklarımız bu hafta 40 hadis yarışması yaptılar.

Kutlu Doğum haftası için mehter takımlı tören  (6)

 

 

 

 

 

 

 

Önümüzdeki hafta onların finalleri yapılacak. İnşallah ayın 20’sinde Mimar Sinan Spor salonunda Kutlu Doğum final programını icra edeceğiz. Orada finalde 5 öğrencimiz umreye gidecek bu yıl 12 umrecimiz var. Bu kez yine Engelliler Derneğinden umreye göndereceğiz. Kutlu Doğum hatırası için bunu yapacağız. Bu arada yine çekilişle basından bir basın mensubumuzu umreye göndereceğiz. Bu uygulamaya ilk yıl başladığımızda acemiydik. Edirne bu törenlerin daha iyisine layıktır.

Kutlu Doğum haftası için mehter takımlı tören  (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kutsal şehirde yaşayan bütün vatandaşlarımız ecdadına her zaman sahip çıkıyor. Milli ve manevi değerleri ile bütün dünyaya eskiden olduğu gibi İslam medeniyetini temsil ediyor. Bu Edirne’miz için büyük bir mutluluktur. Müftünün konuşmasının ardından halka dini kitaplar ve karanfil dağıtımı yapıldı.
Kutlu Doğum haftası için mehter takımlı tören  (3)

 77 total views,  2 views today

Next Post

İl Genel Meclisi binası 9 şiddetinde depreme dayanıklı

İl Genel Meclisinde Meclis üyelerinin itham edildiği yönünde bir haber üzerine söz alan  İl Genel Meclis Başkanı  Mehmet Geçmiş, bir internet sitesinde yer alan habere göre meclis üyelerinin zan altında kaldığını belirterek, “ Bu haberi okuyunca gerçekten çok üzüldüm.                 Bu meclisin saygınlığını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp