KÜTÜPHANE HAFTASI DEVAM EDİYOR

admin

31 Mart ile 6 nisan arasında yapılan kütüphane haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler yapılıyor.1 Nisan’da yapılan açılış töreni sonrası 2 Nisan’da çocuk film gösterimi ile burada olduğu gibi 81 ilde kitap okuma programı yapılıyor.Ayrıca Edirne Halk Kütüphanesinde Edirneli yazarlar ile söyleşi gerçekleştirildi.Perşembe günü yapılan etkinliklerde Edirne İl halk Kütüphanesi Konferans Salonunda Yazar Nurgül Ateş ile söyleşi yapılacak.

RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (9)

Çocuk film gösterisi sunulacak. 4 Nisanda da çocuk film gösterimi devam edecek. Yazar Sadık Yemni ile söyleşi gerçekleştirilecek.İl halk Kütüphanesi Çocuk bölümünde Fıkra anlatma yarışması yapılacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 50. Kütüphane Haftası kutlamaları kapsamında yer alan Atatürk Anıtı önünde 81. İlde Kitap Okuma etkinliğine katılan öğrencileri kutladı ve kitap okumanın önemine dikkat çekti.Bu arada merdivenler üzerinde kitap okuyan öğrenciler arasına oturan Gürkan konuşmasında şunları kaydetti; “ Edirne belediyesi kültür hizmetleri alanında çok başarılı, daha da başarılı hale gelecektir.

 

RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (7)

DÜNYA’NIN EN DEĞERLİ HAZİNESİ BİLGİDİR

RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (8)

Gürkan burada “Saraçlar Caddesi Aşina Yüzler” kitabını Tekin Sayınbaş ağabeyimiz yazdı. Edirne Belediyesi bu kitabı bastırdı. Tekin ağabeyin kitabını öğrencilerimize tanıtılması bekliyorum. Size tanıtacağım bir diğer kitap ise “Atatürkçü Düşünce El Kitabı”.Bu kitabı bütün çocuklarımıza göndereceğiz” diyen Gürkan dünyanın en değerli hazinesinin bilgi olduğunu 21. Yüz yılın bilgi toplumu olacağını belirterek şunları kaydetti: “Bu yönde donanımlı olmayan milletler ne kadar varlıklı olurlarsa olsun zengin sayılamazlar. Önemli olan bilgi zengini olmaktır. Bilgi çoğaltmanın yolu ise bilgiyi paylaşmaktan geçer. Bugün burada Atatürk’ün emanet ettiği çocuklarımızla bilgiyi paylaşacağız, böylece güzel çağdaş bir ülke olacağız. Bu çalışmaya önce Edirne’den başlayacağız. Kitap okumak her gün evinizde kumbaraya attığınız paralara benzer.Her okuduğunuz kitap size bir şeyler biriktirir, bilgi dağarcığınız artar.Bütün çocuklarımıza ve insanlarımıza kitap okumalarını tavsiye ediyorum” dedi

RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (19) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (18) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (17) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (16) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (15) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (14) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (13) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (12) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (11) RECEP GÜRKAN SARAÇLAR CADDESİ - KİTAP (10)


 

 

 175 total views,  2 views today

Next Post

SEÇİMLE HER ŞEY BİTMEDİ

Mahalli seçimler sandık başına gidip oy vermekle bitmiyormuş. O oyların gerçek olarak sonuçlara yansıması gerekir. Bundan önceki seçimde bazı şaibeler olduğu söylendi. Bu seçimde yasada bazı değişikliklerin yapılması ile partililerin seçim sonuçlarını denetlenmesi daha da kolaylaşmış oldu. Bu durumu dikkate alan parti yöneticileri yaptıkları tutanaklarla devletin elindeki resmi sonuçları karşılaştırma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp