Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor

admin

Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

28 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında yapılan kütüphane haftası etkinlikleri devam ediyor.  30 Mart Çarşamba günü yapılan etkinliklerde 12.30  ile 13.00arasında Atatürk Anıtı önünde öğrenci, öğretmen ve okuma alışkanlığı ve sevgisi olanlar  kitap okudular.

????????????????????????????????????

 

Kitap okuma etkinliği sırasında konuşan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu,okumayan toplumlarının gelişmesinin mümkün olamayacağını  belirterek,  herkesin elinde cep telefonu,  makineler, insanlardan akıllı olması çok tehlikelidir. Kuşkusuz teknik ve teknolojiden yararlanacağız, fakat bizi ele geçirmesine, tüm yaşamımızı etkilemesine izin vermeyeceğiz.

Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (3)

 

 

 

 

 

 

Biz aklı ve beynimizi her zaman daha fazla çalıştıracağız. Akıl ve bilimin hâkim olduğu yerde karanlık çağlar ortadan kalkmış olur. Gençlerimizin arasında kitap okuma alışkanlığının artmasından yanayız. Hayatta okumadan bir şeyin elde edilmesi, bilgi sahibi olunması mümkün değildir.

Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (2)

 

 

 

 

 

 

Onun için gençlerimizin gereksiz alışkanlıklarını bir yana bırakıp kitap alışkanlığı kazanmalarını arzu ediyoruz” önerisinde bulundu. Ceren Kitabevi sponsorluğunda İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda  Necmi  Duygulu, Sezen Özol , Çetin İmer, Sema Sandalcı  kitaplarını imzaladı. ve söyleşi yaptı.

Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (4)

 

 

 

 

 

 

 

Burada yazarlara Kültür Müdürü İrfan Özcan tarafından hediyeler sunuldu.   Özcan ayrıca kendi şiir kitaplarını imzaladı. Aynı gün bir başka etkinlik İl halk kütüphanesi Çocuk bölümünde Fıkra Anlatma yarışması yapıldı. Fıkra yarışmasına Edirne’nin değişik ilkokullarından 25 öğrenci katıldı.

Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (6)

 

 

 

 

 

 

Yarışma öncesi konuşan. Kütüphane Müdürü Vekili Berna Özkan “biz yıllardır her kütüphane haftasında böyle fıkra yarışması yapıyoruz. Bu yarışma büyük ilgi görüyor. Katılan öğrencilere teşekkür ediyoruz “ dedi.  Daha sonra öğrenciler birbirinden güzel fıkralar anlattı. Veliler öğrencilerin fıkralarını ilgi ile izledi. Seçici kurul önünde yapılan fıkra yarışmasından sonra öğrencilere hediyeler verildi.
Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (7)

 

 

 

 

 

Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (8)

 

 

 

 

 
Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor (9)

 103 total views,  2 views today

Next Post

Minik öğrencilere çevre eğitimi

              Uzunköprü Belediyesi,çevre bilincini aşılamak ve çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi amacıyla yaptığı çalışmaları büyük bir hızla sürdürüyor.Uzunköprü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol  Müdürlüğü eğitmenleri ilkokul öğrencilerine bitkisel atık yağlar ,atık piller ve ambalaj atıkların geri dönüşümü hakkında bilgi verdi.Slayt gösteri eşliğinde yapılan sunumlarda,doğaya gelişi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp