Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor

admin

30 martta  başlayan 5 Nisan’a kadar devam edecek olan kütüphane haftası ile ilgili etkinlikler devam ediyor. 30 martta  yapılan ilk etkinlikte  Trakya Üniversitesi  İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Öğretim görevlisi Doç Dr.  Erhan Hatay’ın  “Kütüphaneler arısı Diyalog” konulu tonuşması ile başlayan etkilikte  daha sonra en çok kitap okuyanlara ödül verildi.yeni yayı sergileri gezildi.

KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Birlik İlköğretim Okulu öğrencilerinin “kitap ve Kütüphane konularını kapsayan   resim sergisi açıldı.

31 mart Salı günü yapılan etkinlikte  bir söyleşi etkinliği gerçekleşti.Edirne İl halk kütüphanesi kütüphane Salonunda  yapılan etkinliğe  konuşmacı olarak Doç. Dr. Rıdvan Canım Yardımcı Doç.  levent Doğan, Yard. Doç Dr. Özcan aygün, Şair Bülent Tüsen, Edirne  İl kütüphanesi konferans  salonunda  Yavuz Bülent Bakiler ile söyleşide kültürlerarası diyaloğ ve Çanakkale ruhu” konuları gündeme getirildi.1 nisan’da yapılan etkinlikte ise  yazar Nurgül ateş ile  söyleşi vardı. 81 ilde kitap okuyoruz programı yapıldı.

KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

2 nisan günü saat 14.00’de Prof Dr. Recep durmaz ve  Ozan Ağacı  şiir dinletisi2 Yoz yılında  Çanakkale  Şehitlerini anma  ve şiir” etkinliği  yapıldı. Kütüphane haftası nedeniyle  İlin çeşitli okullarından öğrenciler öğretmenlerin nezaretinde  İl Halk Kütüphanesine gelerek   yetkililerden kitap okumanın yararları konusunda bilgi alıyorlar ve çeşitli çocuk kitaplarını okuma fırsatı buluyorlar. Kütüphane yetkilileri  bu yıl “ Kütüphane haftası” etkinliklerinin daha önceki yıllara oranla  daha iyi geçtiğini  halkın ve öğrencilerin kütüphaneye ilgisinin daha çok olduğunu ifade ettiler.

KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ (1)

 136 total views,  2 views today

Next Post

Milletvekili adaylarından ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyareti

CHP Milletvekili adayları İl Başkanı Oktay Bozkurt’la beraber İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek destekleri için teşekkür ettiler.             Önce ki gün CHP İl Başkanlığında İl Başkanı Oktay Bozkurt’un başkanlığında Milletvekili adayları ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla yapılan toplantının ardında dün de İlçe Başkanlıkları ziyaret edilerek birli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp