Kuzey Yunanistan Yunan-Türk Ticaret Odası Başkanından ETSO’ya ziyaret

admin

Türkiye ile Yunanistan arasındaki ticari ilişkileri daha da geliştirmek için Edirne’ye bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Kuzey Yunanistan Yunan-Türk Ticaret Odası Başkanı Dimitris Simeonidis ve Alpha Consultans Danışmanlık şirketi sahibi Klevulos Aleksiadi Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

etso

Heyet,ziyaret esnasında ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Meclis Başkan Yardımcısı Çetin Kürkçü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan ile görüştü.

Kuzey Yunanistan Yunan-Türk Ticaret Odası hakkında bilgi veren Başkan Dimitris Simeonidis, üyelerinin Türkiye’nin potansiyelini yakından görmek konusunda oldukça istekli olduklarını dile getirerek, Türkiye ile Yunanistan’ın yatırım ve ticaret açısından iki önemli partner olduğunu, bunu çok iyi değerlendirmek gerektiğini söyledi.

Otelcilik- turizm, enerji ve lojistik ile ilgili forum düzenlemek istediklerini söyleyen Başkan Simeonidis, üyeleri arasında Edirne ve bölge işadamları ile işbirliği ve bölgede yatırım yapmak isteyen üyelerinin olduğunu söyleyerek, AB programlarından birlikte yararlanılabileceğini sözlerine ekledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan ile ticarette önemli adımlar atılmasından yana olduklarını söyleyerek: “Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak yurt dışı işbirliği ve yatırım fırsatlarını araştırıyoruz. Bu fırsatları üyelerimizle paylaşarak işbirliği fırsatlarını yakalamalarını sağlıyoruz” dedi. Bölgesel işbirliğini önemsediklerini de söyleyen Zıpkınkurt, birlikte yapılacak çalışmalarla iki ülke işadamlarının ticari bağlarının kuvvetlendireceğini sözlerine ekledi.

 162 total views,  2 views today

Next Post

GÜZELLİKLER PAYLAŞILDIKÇA ARTAR

Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü ve Bulgaristan Kırcaali Rotary Kulübü ortaklığında, Kırcaali Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirilen uluslararası Prof. Mustafa Aslıer “Barış” temalı resim sergisi 19 Ocak 2014 Pazar günü saat 14.00’da Kırcaali KRIG Art Galeride açıldı ve bu serginin gerçekleşmesi süresince çok duygulu anlar yaşandı. Kırcaali’nin Kobilyane (Maşkılı) köyünde 1926 yılında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp